PTT personel alımı yapacak! PTT işçi alım şartları neler? PTT işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? 2022

PTT (Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü), işçi alımı yapacak! PTT personel alım şartları neler? PTT personel alımı başvurusu nasıl yapılır? PTT personel alım tarihi ne zaman? PTT yazılı sınavında neler soruluyor?

PTT personel alımı yapacağını açıkladı. Milyonlarca kişinin beklediği ilanla ilgili heyecanlı bekleyiş sürüyor. PTT’nin yakın tarihte binlerce kişi alması bekleniyor. İddiaya göre personel alım ilanları Aralık ayında paylaşılacak.

PTT PERSONEL ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK 2022

PTT personel alım süreci başlıyor. PTT’de çalışmak isteyen binlerce kişi iş ilanının yayınlanmasını bekliyor. Yapılan açıklamaya göre Aralık ayında iş ilanları askıya çıkacak. Peki, PTT personel alımı ne zaman yapılacak? PTT başvurusu nereden yapılacak? PTT personel alımı nasıl yapılacak?

PTT PERSONEL ALIMI TARİHİ NE ZAMAN?

PTT personel alım tarihi ile ilgili resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Ancak yakın bir tarihte ilanın paylaşılacağı belirtiliyor. Güncel kamu iş ilanları için sizemizi takip edebilirsiniz.

PTT PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

PTT personel alım şartları ise şöyle:

a) 29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar ile PTT'nin yurtdışındaki işyerlerinde istihdam edilecekler hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak.

b) On sekiz yaşını tamamlamış ve giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz altı yaşından gün almamış olmak.

c) Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.

ç) 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık, fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından mahkûm olmamak.

f) Engelli personel çalıştırılmasına ilişkin mevzuat hükümleri saklı kalmak kaydıyla, yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

g) Başka kurum ve kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.

ğ) Atanacağı pozisyon için Yönetim Kurulu tarafından belirlenen öğrenim şartını haiz olmak.

h) Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak.

PTT YAZILI SINAVINDA NELER SORULUYOR?

PTT işe alımlarda yazılı sınav yapıyor. Peki PTT yazılı sınavında neler soruyor?

PTT’den yapılan açıklamaya göre yazılı sınavda, “Türkçe Paragraf, Dil Bilgisi ve Yazım Kuralları, Sözel Akıl Yürütme, Sayısal ve Mantıksal Akıl Yürütme, Temel Yurttaşlık Bilgisi, Türkiye Coğrafyası, Genel Kültürel ve Güncel Sosyo Ekonomik konular, Ölçme becerisi” konuları soruluyor.

23 Kas 2022 - 12:48 - Personel Alımı

Mahreç  Cihan Kayalı

Son bir ayda memuralimlari.net sitesinde 2.175 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Memur Alımları Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Memur Alımları hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Memur Alımları editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Memur Alımları değil haberi geçen ajanstır.