Kültür ve Turizm Bakanlığı 20 ilde personel alacak Kültür ve Turizm Bakanlığı iş başvuru ekranı

Kültür ve Turizm Bakanlığı 20 ilde personel almak için iş ilanına çıktı. Peki, Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler? Kültür ve Turizm Bakanlığı iş ilanı başvuruları nasıl yapılacak?

Kültür ve Turizm Bakanlığı 20 ilde personel almak için iş ilanına çıktı. Peki, Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler? Kültür ve Turizm Bakanlığı iş ilanı başvuruları nasıl yapılacak?

Kültür ve Turizm Bakanlığı 20 ilde 58 personel almak için ilana çıktı. Bakanlık, 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. Maddesi uyarınca personel alımını gerçekleştirecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı hangi branşlarda personel alacak?

Kültür ve Turizm Bakanlığı, mimar, harita mühendisi, elektrik elektronik mühendisliği, inşaat mühendisliği, makine mühendisliği, şehir plancısı, elektrik elektronik teknikeri, harita kadastro teknikeri, sahne ışık ve ses teknolojisi teknikeri, bilgisayar teknikeri gibi kadrolarda personel alacak. İşe alıncak sayı ise 58. İnternet üzerinden gerçekleşecek başvurular için branşa göre lise, ön lisans ve lisans mezuniyetleri isteniyor.

2022-2023 Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alım ilanı

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI PERSONEL ALIM BAŞVURU TARİHLERİ

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın personel alım başvuru tarihleri 19 Aralık 2022 ile 2 Ocak 2023 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Başvurular, /isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden yapılacak.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI HANGİ ŞEHİRLERDE PERSONEL ALIMI YAPILACAK?

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kütahya, Aydın, Edirne, Eskişehir, Muğla, Ankara, Trabzon, Adana, Elazığ, Gaziantep, Kocaeli, Konya, Van, Batman, Erzurum, İstanbul, Muş, Tunceli, Balıkesir, Bursa illeri için personel alımı yapacaktır.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI PERSONEL İLANI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

KPSS ortaöğretim, KPSS önlisans ve Lisans sınavlarından en düşük 70 puan alınması gerekmektedir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı iş başvuru ekranı...

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI PERSONEL İLANI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

1. Türk Vatandaşı olmak,

2. Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak,

3. Son başvuru tarihi itibarıyla 30 (otuz) yaşını doldurmamış olmak,

4. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

5. Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet,

hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

6. Erkek adaylar için askerlik durumu itibarıyla; askerlikle ilgisi bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

7. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI HANGİ KADROLARDAN YAPILACAK?

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Mimar, Harita Mühendisi, Elektrik Elektronik,İnşaat Mühendisi, Makine Mühendisi,Şehir Plancısı, Elektrik Elektronik Teknikeri, Makine Teknikeri, Harita Kadastro Teknikeri, Sahne Işık ve Ses Teknolojisi Teknikeri, Bilgisayar Teknikeri, Elektrik Elektronik Teknisyeni, Mekatronik Teknisyeni, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Teknisyeni, Müze Araştırmacısı kadrolara alım yapacak.

29 Kas 2022 - 14:29 - Personel Alımı

Mahreç  Cihan Kayalı

Son bir ayda memuralimlari.net sitesinde 1.556 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Memur Alımları Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Memur Alımları hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Memur Alımları editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Memur Alımları değil haberi geçen ajanstır.