Aile Bakanlığı personel alım ilanı yayınladı Aile Bakanlığı personel alım şartları neler? Aile Bakanlığı personel alım başvuru ekranı…

Aile Bakanlığı, personel alım ilanı yayınladı. Bakanlık 145 personel alacağını duyurdu. Bakanlık alım şartlarından birisi lise mezunu olmak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler?

Aile Bakanlığı, personel alım ilanı yayınladı. Bakanlık 145 personel alacağını duyurdu. Bakanlık alım şartlarından birisi lise mezunu olmak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler?

AİLE BAKANLIĞI PERSONEL ALIM İLANI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, büro personeli, Güvenlik, Mimar, Mühendis, Şehir Plancısı, Tekniker, Temizlik görevlisi personel alacağını açıkladı.

Aile Bakanlığı iş ilanı için son başvuru tarihi 16 Aralık Cuma. 16 Aralık tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gerekiyor. Öte yandan bazı işler için lise mezunu olmak yeterken bazı işler için KPSS (B) grubu puan istenecek.

Peki, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alım başvuru şartları neler? Aile Bakanlığı işçi alım başvuru tarihi ne zaman?

 AİLE BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI ŞARTLAR NELER?

657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (4), (5), ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımak,

b) Son müracaat tarihi itibariyle başvuru yapılan pozisyon için istenilen bölümden mezun olmak (başvurduğu sözleşmeli personel pozisyonu için belirlenen öğrenim düzeyinin üstü bir öğrenim düzeyinde mezun durumda olup bu öğrenim düzeyinde KPSS puanı bulunan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.),

c) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak,

ç) 65 yaşını bitirmemiş olmak,

d) 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli personel pozisyonunda görev yapmakta iken, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.

(Kısmi zamanlı veya proje süresi ile sınırlı çalışanlar, öğrenim durumu itibariyle ihraz edilen sözleşmeli bir unvana ilişkin bir pozisyona atanmak suretiyle unvan değişikliği yapanlar ile eş veya sağlık durumu nedeniyle yer değişikliği talebinde bulunmakla beraber; geçiş yapacağı hizmet birimi bulunmaması, birim bulunmakla beraber o birimde aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunmaması veya en az bir yıllık fiili çalışma şartını karşılayamaması nedenlerinden herhangi birine bağlı olarak yer değişikliği yapamayanlar bir yıllık bekleme süresine tabi değildir.)

AİLE BAKANLIĞI PERSONEL ALIM BAŞVURU NEREDEN YAPILACAK?

“a) Adaylar başvurularını 05/12/2022-16/12/2022 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı - Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi. cbiko.gov.tr) üzerinden giriş yaparak gerçekleştireceklerdir. Duyuruda belirtilen süre içinde elektronik ortamda yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

b) Birden fazla bölüm mezunu olan ya da birden fazla pozisyona şartları tutan adaylar sadece bir (1) bölüm veya pozisyon için müracaatta bulunabilecekler.

c) Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacak olup, atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecek ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

Başvuru şekli, pozisyon dağılımı ve sayısı, başvuruların değerlendirilmesi, istenen belgeler, sonuçların duyurulması, sonuçlarının ilanı ile diğer hususlar Bakanlığımızın internet adresinde (www.aile.gov.tr , https://aile.gov.tr/pgm) ve Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) platformunda yayınlanacaktır.”

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI PERSONEL ALIM BAŞVURU SAYFASI

 

AİLE BAKANLIĞI HANGİ KADROLARA PERSONEL ALACAK?

Mühendis (Elektrik- Elektronik)

Mühendis (Harita-Jeodezi)

Mühendis (Makine)

Mühendis (İnşaat)

Şehir Plancısı

Mimar

Mimar (Peyzaj Mimarı)

Diyetisyen

Kütüphaneci

Tekniker (Elektrik-Elektronik)

Tekniker (Sıhhi Tesisat Teknikeri)

Teknisyen (İklimlendirme ve Soğutma Teknisyeni)

Teknisyen (İnşaat-Yapı Teknisyeni)

Teknisyen (Mobilya ve Dekorasyon Teknisyeni)

Büro Personeli (Adalet)

Büro Personeli

Büro Personeli (Büro yönetimi ve sekreterlik)

Destek Personeli (Şoför)

Destek Personeli (Şoför)

Destek Personeli (Yiyecek İçecek Hizmetleri)

Destek Personeli (Temizlik Personeli-Erkek)

Destek Personeli (Temizlik Personeli-Kadın)

Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Erkek)

Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Kadın)

02 Ara 2022 - 12:39 - Personel Alımı

Mahreç  Cihan Kayalı

Son bir ayda memuralimlari.net sitesinde 1.544 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Memur Alımları Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Memur Alımları hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Memur Alımları editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Memur Alımları değil haberi geçen ajanstır.