PTT 55 bin personel alacak PTT iş ilanı başvuru şartları ve başvuru tarihi ne zaman?

PTT’nin 55 bin personel alacağı açıklandı. PTT’de işe girmek isteyen milyonlarca kişinin bekleği açıklama geldi. Peki PTT iş ilanı başvuru şartları neler? PTT iş ilanına başvuru tarihi ne zaman?

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü'ne 55 bin personel alınacak. Yapılan açıklamanın ardından PTT’de çalışmak isteyen binlerce kişi ilanın ayrıntılarını merak ediyor. Peki PTT iş ilanı başvuru şartları neler? PTT iş ilanına başvuru tarihi ne zaman? 2022 PTT personel alımı olacak mı, ne zaman yapılacak? PTT personel alımı şartları nelerdir?

PTT 55 BİN PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

Yapılan açıklamada tarih paylaşılmadı. Bazı ayrıntıların net olmadığı personel ilanının bu ay netleşmesi bekleniyor. PTT ve diğer bütün kamu iş ilanları için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

PTT 55 Bİ PERSONEL ALIM BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

a) 29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar ile PTT'nin yurtdışındaki işyerlerinde istihdam edilecekler hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak.

b) On sekiz yaşını tamamlamış ve giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz altı yaşından gün almamış olmak.

c) Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.

ç) 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık, fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından mahkûm olmamak.

PTT SINAVINDA NELER SORULUYOR?

PTT alınacak adayları yazılı sınava tabi tutuyor. Sınavda ise şu konular soruluyor:

Türkçe Paragraf, Dil Bilgisi ve Yazım Kuralları

Sözel Akıl Yürütme

Sayısal ve Mantıksal Akıl Yürütme

Temel Yurttaşlık Bilgisi

Türkiye Coğrafyası

Genel Kültürel ve Güncel Sosyo Ekonomik konular

Ölçme becerisi

PTT 55 BİN PERSONEL İŞ BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN SONUÇLANACAK?

Belirli şartları taşıyan adaylar yazılı ve sözlü sınavlara tabi tutulacak. Bu sınavlardan başarı ile geçmiş kişiler PTT’nin resmi internet sitesinde duyurulacak.

06 Ara 2022 - 14:20 - Personel Alımı

Mahreç  Cihan Kayalı

Son bir ayda memuralimlari.net sitesinde 1.556 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Memur Alımları Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Memur Alımları hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Memur Alımları editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Memur Alımları değil haberi geçen ajanstır.