25 Zabıta Memuru Alınacak!

iş arıyorum diyenlere müjdeli haber Çorlu Belediyesi'nden geldi. Çorulu Belediyesi 25 zabıta memuru alım ilanını bünyesinde istihdam etmek üzere kamuoyuyla paylaştı. Başvuru ve şartlar haberimizde yer alıyor.

Serkan Sayoğlu
Serkan Sayoğlu Tüm Haberleri

Çorlu Belediyesi, 25 zabıta memuru alacağını duyurdu. Söz konusu işe alım ilanında genel ve özel başvuru şartlarına yer verildi. Çorlu Belediyesi’nin bu ilanı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kamu İlan sayfasında yer alıyor. Adayların başvuru yapabilmesi için genel başvuru şartlarını sağlaması gerekiyor.

Genel Başvuru Şartları Nelerdir?

Her şeyden önce söz konusu işe başvurabilmek için üniversitelerin Yerel Yönetimler, Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Çevre Koruma ve Kontrol, Çevre Temizliği ve Denetimi, İşletme Yönetimi, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri, Gıda teknolojisi, Harita ve Kadastro, İnşaat teknolojisi, Yapı Denetimi Ön lisans programlarının birinden mezun olmak ya da Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Acil Yardım ve Afet Yönetimi, Sosyoloji, Spor Yöneticiliği lisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor. Bunun dışında diğer şartlar ise şu şekilde:

Şu anda boşta olan zabıta memurluğu kadrosuna atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

 • Türk vatandaşı olmak.
 • Kamu haklarından mahrum yani kısıtlı olmamak.
 • TCK. 53. maddesinde belirtilmiş zaman aşımı gibi süreler geçmiş olsa dahi kasten işlenen suçlardan dolayı 1 yıl veya daha fazla hapis cezasının olmamak.
 • Affa uğramış olsa dahi devlete ve anayasal düzene, bu düzenin işleyişine karşı işlenmiş suçlar, zimmet, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, güveni kötüye kullanma, ihaleye fesat karıştırma gibi suçlardan mahkum olmamak.
 • Erkek adaylar için askerliğini yapmış ya da askerlikle ilişiğinin bulunmaması.
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.
 • İlan edilen kadrolar için aranan özel başvuru şartlarını taşımak.

Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

 • İlan edilen kadrolar için lisans programını tamamlamış olmak ilgili olarak Önlisans 2018-KPSSP93 ve Lisans 2018-KPSSP3 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından ( KPSS) alım yapılacak unvanların istediği asgari puanı almış olmak.
 • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
 • Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunmuş ve ayakkabısız ve çorapsız olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyede yapılacaktır.
 • Sınav yapıldığı gün itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak.
 • 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

İstenen Belgeler Nelerdir?

 • Kimlik fotokopisi,
 • Yabancı okul mezunları için denklik belgesinin aslı,
 • Diploma belgesinin aslı,
 • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyan,
 • Görevini devamlı yapmaya engel olacak bir durumunun olmadığına dair beyanı,
 • Ehliyetin aslı,
 • 2 biyometrik fotoğraf.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

24 ile 28 ağustos arası corlu.bel.tr üzerinden başvurular yapılacak. Mesai saatleri arasında yapılması gereken başvurular hakkında Çorlu Belediyesi, Başvuru formunu elektronik ortamda doldurduktan sonra adayların çıktı alıp imzalamalarının gerektiğini belirtmiştir. Söz konusu formu doldurup yukardaki belgeler ile Hatip Mahallesi Ali Osman Çelebi Bulvarı No:74 Çorlu/Tekirdağ adresindeki Çorlu Belediyesi Kültür Merkezi ve Nikah Salonu hizmet binasına gelip boy ve kilo ölçümü yapıldıktan sonra belgeler teslim edilecektir.

Başvurular şahsen yapılacak olup posta ile başvuru kabul edilmeyecekir.

# İŞÇİ ALIMI İLE İLİŞKİLİ:

20 Tem 2020 - 11:01 - Personel Alımı --- Okunma

Muhabir Serkan Sayoğlu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Memur Alımları Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Memur Alımları hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Memur Alımları editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Memur Alımları değil haberi geçen ajanstır.
Anket Oturduğunuz ev depreme dayanıklı mı?