Uşak Üniversitesi 26 Akademik Personel Alacak!

Uşak Üniversitesi çeşitli bölümlerde istihdam etmek üzere profesör, doçent ve doktor öğretim üyesi alacağını duyurdu. Başvuru nasıl yapılır? Başvuru şartları nelerdir? İşte detaylar..

Devlet Yükseköğretim Kuramlarında Öğretim Elemanı Norm Kadrolarının Belirlenmesine ve Kullanılmasına İlişkin Yönetmelik, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Uşak Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi kapsamında öğretim üyeleri alınacağını Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın Kamu İlan sayfasında duyuran Uşak Üniversitesi’nin başvuru şartları belli oldu.

 Adayların Dikkatine!

Profesör kadrosuna başvuru yapacak adayların Buradan alacakları öğretim üyesi başvuru formunu doldurarak dosyanın ekleriyle birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını da kapsayan 6 tane CD/USB ile Üniversite’nin Rektörlük Personel Daire Başkanlığı’na şahsen başvurması gerekmektedir.

Doçent kadrosuna başvuru yapacak adayların Buradan alacakları öğretim üyesi başvuru formunu doldurarak dosyanın ekleriyle birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını da kapsayan 4 tane CD/USB ile Üniversite’nin Rektörlük Personel Daire Başkanlığı’na şahsen başvurması gerekmektedir.

Profesör kadrosuna başvuru yapacak adayların Buradan alacakları öğretim üyesi başvuru formunu doldurarak dosyanın ekleriyle birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını da kapsayan 4 tane CD/USB ile Üniversite’nin ilgili biriminin dekanlığına şahsen başvurması gerekmektedir.

Genel Başvuru Şartları

  • Yabancı ülkelerden alınmış olan diplomaların Üniversitelerarası Kurul tarafından denkliğinin onaylanmış olması gerekir.
  • Söz konusu adayların başvurularından sonra adayın başvuru koşullarını sağlamadığı anlaşılırsa adayın ataması yapılmayacak, iptal edilecektir.
  • Her aday yalnızca bir kadroya başvuruda bulunabilecektir.
  • Adayların başvuruda sunduğu dosyalar ve evraklar geri adaylara iade edilmeyecektir.
  • Adaylar 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesinde yer alan şartlara haiz olmaları gerekmektedir. Bu şartlar kısaca:

1. Türk Vatandaşı olmak,

2. Bu Kanunun 40 ncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak,

3. Bu Kanunun 41 nci maddesindeki öğrenim şartlarını taşımak,

4. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

5. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, (…)(1) zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak. 

6.  Askerlik durumu itibariyle;

a) Askerlikle ilgisi bulunmamak,

b) Askerlik çağına gelmemiş bulunmak,

c) Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

7. 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

8. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak.

B) Özel şartlar:

1. Hizmet göreceği sınıf için 36 ve 41 nci maddelerde belirtilen öğretim ve eğitim kurumlarının birinden diploma almış olmak,

2. Kurumların özel kanun veya diğer mevzuatında aranan şartları taşımak.

  • Bakanlar Kurulu Kararı ve kesinleşmiş mahkeme kararları kapsamında terör örgütü ilan edilmiş gruplarla işbirliği ya da temasının bulunmaması gerekir.
  • Ayrıca adayların başvuru formunda belirtilen eklerle beraber Öğretim Üyeliğine Yükseltilme, Atanma ve Yeniden Atanma Akademik Etkinlik Puanları Tablosunu, Özgeçmişi ve bir de Öğrenim Belgelerinin tümü onaylı olacak şekilde USB/CD’ye yüklemesi gerekmektedir.

Son Başvuru Tarihi!

Uşak Üniversitesi’nin yayınladığı akademik personel alım ilanı 13 Ağustos’ta sona erecek. Başvuru yapmak isteyen adayların 13 Ağustos’tan önce başvurularını yapmaları gerekmektedir. Aksi takdirde değerlendirilmeye dahil edilmeyecektir.

GÜNCEL GELİŞMELER İÇİN BİZİ TAKİP EDİN:

ANDROİD UYGULAMAMIZ >>>>> TIKLA

İNSTAGRAM >>>>> TIKLA

# AKADEMİK PERSONEL ALIM İLANLARI İLE İLİŞKİLİ:

26 Tem 2020 - 10:42 - Personel Alımı

Muhabir Serkan Sayoğlu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Memur Alımları Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Memur Alımları hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Memur Alımları editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Memur Alımları değil haberi geçen ajanstır.
Anket Covid-19 Kapsamında yapılan Sokağa Çıkma Yasakları Sürdürülmeli mi?