Reklamı Kapat

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi 15 akademik personel alacak

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü 15 akademik personel alımı yapacağını duyurdu. Alımlarını hangi pozisyonda yapacak? Başvuru nasıl yapılır? Şartları nelerdir?... İşte detaylar...

Haber albümü için resme tıklayın

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğünden: ÖNCELİKLİ ALANLAR ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ ALIM İLANI

Üniversitemizin aşağıda yaılı birimine 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri ve “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in ilgili hükümleri uyarınca (Öncelikli Alanlar) Araştırma Görevlisi alınacaktır.

Duyuru Başlama Tarihi: 20.10. 2020  
Son Başvuru Tarih: 06.11.2020
Ön Değerlendirme Sonuçları İlan Tarihi: 13.11.2020
Giriş Sınavı (Sözlü) Tarihi: 20.11.2020
Sonuç Açıklama Tarihi: 24.11.2020
Başvuru Adresi: Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanlığı   Kampüs SİVAS
Sonuçların Açıklanacağı İnternet Adresi: www.cumhuriyet.edu.tr

Genel Şartlar

 1. 657 Sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak
 2. ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
 3. Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.

Özel Şartlar

1- Araştırma görevlisi kadrolarına başvurularda tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlik eğitimi öğrencisi olmak gerekir.
2- Bu kadrolara atamalar;
- 2547 sayılı Kanunun 50/d maddesi gereğince alınacaktır.
-  Lisansüstü eğitim öğrencilik azami süresi dolan ve ilgili Yönetmelikler gereğince azami süreleri yeniden başlayanlar ile azami sürelerinin dolması nedeniyle kadro ile ilişkileri kesilen araştırma görevlileri ilan edilen araştırma görevlisi kadrolarına müracaat edemezler.
3- Öncelikli alanlarda ilan edilen araştırma görevlisi kadroları için Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik uyarınca yapılacak ön değerlendirme sonucunda giriş sınavına katılmaya hak kazananlar için, giriş sınavı sözlü olarak yapılır.

Başvuruda İstenen Belgeler:

 1. Başvuru Formu için tıklayınız.
 2. Özgeçmiş,
 3. Erkek adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecil veya muaf olduğunu belirten belge
 4. Lisans / Lisansüstü mezuniyet belgelerinin onaylı fotokopisi veya E-Devlet çıktısı  (Yurtdışından alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.)
 5. Transkript fotokopisi (Lisans Eğitimi ile ilgili)
 6. Lisansüstü Eğitim gördüğüne dair onaylı belge veya E-Devlet çıktısı 
 7. ALES Sonuç Belgesi,
 8. Yabancı Dil Belgesi,
 9. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
 10. Fotoğraf (1 adet)
 11.  Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar getireceklerdir.)

Önemli Notlar:

 1. Posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar başvuru yapılacak birime ulaşması gerekmektedir.
 2. Adaylar ilan edilen kadrolardan ancak birine başvuru yapabilir, aynı ilan dönemi içinde birden fazla kadroya başvuran adayların başvuruları değerlendirilmez.
 3. Süresi içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli dosyalar değerlendirmeye alınmayacaktır.
 4. Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.
 5. Lisansüstü Eğitim aşamasında kayıt dondurma işlemi yapıp pasif öğrenci görünenlerin müracatları kabul edilmeyecektir.
 6. Başvuruların ilgili Birime şahsen veya posta yoluyla yapılması gerekmektedir.

# AKADEMİK PERSONEL ALIM İLANLARI İLE İLİŞKİLİ:

20 Eki 2020 - 11:56 - Personel Alımı --- Okunma

Muhabir Zahid Işık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Memur Alımları Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Memur Alımları hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Memur Alımları editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Memur Alımları değil haberi geçen ajanstır.
Anket Oturduğunuz ev depreme dayanıklı mı?