OSTİM Teknik Üniversitesi 20 Akademik Personeller Alacak

OSTİM Teknik Üniversitesi 20 akademik personeller alımı yapacağını duyurdu. Alımlarını hangi pozisyonda yapacak? Başvuru nasıl yapılır? Şartları nelerdir?... İşte detaylar...

+2
Haber albümü için resme tıklayın

OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden:

Başvuru Tarihi           : 13/11/ 2020
Son Başvuru Tarihi   : 27/11/2020

Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi alım ilanımız için;

Ön Değerlendirme Tarihi: 30/11/2020
Sınav Tarihi                     : 02/12/2020
Sonuç Açıklama Tarihi    : 04/12/2020

Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile 7100 sayılı Bazı Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Vakıf Yüksek Öğretim Kurumları Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca aşağıda nitelikleri belirtilen kadrolara tam zamanlı öğretim elemanı alınacaktır.

Müracaat edecek adayların ilgili Yönetmelik hükümlerinde belirtilen asgari başvuru koşullarını sağlamaları ve aşağıda istenilen belgeler ile birlikte Profesör ve Doçent kadrosuna müracaat edecek Rektörlük İnsan Kaynakları  Daire Başkanlığına, Doktor Öğretim Üyesi, Öğretim Görevlisi  ve  Araştırma Görevlisi  kadrolarına  müracaat  edecek  adayların  ilgili  Fakülte  Dekanlıklarına  veya  Yüksekokul  Müdürlüğüne  şahsen  veya  posta  yoluyla  başvurmaları gerekmektedir.

ADRES: OSTİM Teknik Üniversitesi OSTİM 06374 ANKARA

TÜM ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER

1- Başvurdukları birimi belirten dilekçe.
2- Özgeçmiş.
3- İki adet vesikalık fotoğraf (fotoğrafların arkasına adı, soyadı ve başvurulan kadro yazılacaktır).
4- Nüfus Cüzdanı Örneği.
5- Onaylı diploma fotokopileri (lisans, yüksek lisans ve varsa doktora). Yurtdışında alınan diplomaların Yükseköğretim Kurulu veya Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekir.
6- SGK Hizmet Dökümü.
7- Adli Sicil Belgesi.
8- Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir

PROFESÖR, DOÇENT ve DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ KADROSU İÇİN İSTENEN BELGELER

1- Yayın listesi
2- Doçentlik belgesi
3- İngilizce eğitim veren bölümler için İngilizce dilinden en az 80 puan alındığını gösterir, YÖK Tarafından Kabul Edilen Merkezi Yabancı Dil Sınavı veya Eşdeğeri Kabul Edilen Sınav Sonuç Belgesi.
4- Profesörler için bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 adet dosya ve 6 adet CD. Doçentler ve Doktor Öğretim Üyeleri için bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 adet dosya ve 4 adet CD.

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ KADROSU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1- Öğretim görevlileri için en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak ve bunu belgelemek.
Araştırma Görevlileri için en az tezli yüksek lisans yaptığını veya yapıyor olduğunu belgelemek.
2- Son 5 (beş) yıl içinde düzenlenmiş ALES’ten en az 70,00 (yetmiş) alındığına dair ÖSYM sınav sonuç belgesi.
3- Onaylı lisans ve yüksek lisans (varsa doktora) transkript belgeleri.
4- Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı Öğretim Görevlisi başvuruları için; İngilizce dilinden en az 80 puan alındığını gösterir, YÖK Tarafından Kabul Edilen Merkezi Yabancı Dil Sınavı veya Eşdeğeri Kabul Edilen Sınav Sonuç Belgesi

ÖZEL ŞARTLAR

• Öğretim Görevlisi  ve Araştırma Görevlisi  kadrosuna başvuracak adayların  Üniversitemiz tarafından  yapılacak sınavdan  en  az 70 puan almaları gerekmektedir.
• İdarenin uygun görmesi halinde ilanın her aşamasında ilan iptal edilebilir.
•  Posta  ile  yapılacak  başvuruların  son  başvuru  tarihine  kadar  başvuru  yapılacak  ilgili  birimin  dekanlığına/müdürlüğüne  ulaşması  gerekmektedir. Postadaki gecikmeler ve ilanda belirtilen süreler içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacaktır.
• İstenilen  belgelerde  gerçeğe  aykırı  beyanda  bulunduğu  tespit  edilenlerin  atamaları  yapılmayacaktır.  Bunların  atamaları  yapılmış  olsa  dahi  iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir.
• Tüm adayların 657 sayılı Kanun’un 48. maddesindeki şartları taşıması gerekir.

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (DERS VERECEK) / ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ

# AKADEMİK PERSONEL ALIM İLANLARI İLE İLİŞKİLİ:

13 Kas 2020 - 12:29 - Personel Alımı --- Okunma

Muhabir Zahid Işık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Memur Alımları Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Memur Alımları hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Memur Alımları editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Memur Alımları değil haberi geçen ajanstır.
Anket Oturduğunuz ev depreme dayanıklı mı?