Reklamı Kapat

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi 20 Sürekli İşçi Alacak

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi 20 sürekli işçi alımı yapacağını duyurdu. Alımlarını hangi pozisyonda yapacak? Başvuru nasıl yapılır? Şartları nelerdir?... İşte detaylar...

Büyütmek için resme tıklayın

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörlüğünden

SÜREKLİ İŞÇİ ALIM İLANI-Beden İşçisi (Temizlik Hizmetleri) Üniversitemiz sürekli işçi kadrosunda istihdam edilmek üzere, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/D maddesi, 4857 sayılı İş Kanunu, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamında Üniversitemizin tüm birimlerinde çalıştırılmak üzere, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığı ile
sürekli işçi alınacaktır.

Sürekli işçi kadrolarına ilişkin ilan, İŞ-KUR’un internet sitesinden 16.11. 2020-20.11.2020 tarihleri arasında yayımlanacak olup, şartları sağlayan adayların, başvurularını Alanya İş Kurumu İlçe Müdürlüğü’ne şahsen veya www.iskur.gov.tr adresinden yapmaları gerekmektedir.

Temizlik Hizmetleri Alımı 

GENEL ŞARTLAR

1-2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye' de Meslek ve Sanatlarını serbestçe yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İş yerlerinde çalıştırılabilmelerine ilişkin Kanun Hükümleri Saklı Kalmak kaydıyla TÜRK vatandaşı olmak.
2-18 yaşını doldurmuş olmak.
3-Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, Milli Savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığını aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.
4-Anayasal Düzen ve bu düzenin işleyişine, Özel hayat ve hayatın gizli alanına, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu ve uyuşturucu madde suçlarından dolayı hakkında devam etmekte olan bir soruşturma ve kovuşturma bulunmamak.
5-Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisaklı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak,
6-Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkan ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak,
7-Askerlik ile ilişiği olmamak. ( yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak )
8-Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.
9-Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.
10-Alınacak işçilerin deneme süresi 60 gün ( 2 ay ) olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi bildirim süreleri beklenmeksizin tazminatsız feshedilecektir.
11-Başvuran adaylar işyerindeki çalışma koşullarını peşinen kabul etmiş sayılır.
12-Göreve başlayacak personelin görevini devamlı yapmasına engel bedenen, aklen ve ruhen sağlık sorununun olmadığını belgelemeleri gerekmektedir. Başvuran adaylar bunu kabul etmiş sayılacaktır. (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)
13-İlanın yayımlandığı tarih itibariyle Alanya İlçe sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak ve belgelendirmek.

ÖZEL ŞARTLAR

Beden İşçisi (Temizlik Hizmetleri):
1-657 sayılı Devlet Memurları Kanun’un 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak
2-En az İlköğretim-en çok Ortaöğretim mezunu olmak.
3-Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşını doldurmamış olmak.

KURA İŞLEMİ

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR ) tarafından kura çekimi yapılmak üzere gönderilen listede yer alan başvuru sahipleri arasından, noter huzurunda yapılacak kura çekimi ile açık iş sayısının (ilan edilen kadro sayısı) 4 (dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir.

Belirlenen adaylar Üniversitemizin internet sitesinde ilan edilecek olup, ( www.alanya.edu.tr ) bu siteden yapılan duyurular tebligat kabul edilecek ve adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Kura çekimi işlemi Noter Huzurunda 26/11/2020 günü saat: 11.00'da Rafet Kayış Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda canlı yayınlanacaktır.

Pandemi sebebi ile kura çekiminin yapılacağı salona aday alınmayacaktır. Ancak kura çekimini takip etmek isteyen adaylar 26 Kasım 2020 günü (www.alanya.edu.tr) internet sitesinde duyurular kısmında yayımlanacak olan linkten canlı olarak takip edebileceklerdir.

Kura çekimi sonucunda belirlenen adaylar Sözlü Sınava alınacaktır. Sözlü sınav yeri ve tarihleri Üniversitemizin internet sitesinde ilan edilecek olup (www.alanya.edu.tr), adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

# İŞÇİ ALIMI İLE İLİŞKİLİ:

16 Kas 2020 - 11:27 - İşçi Alımları

Muhabir Zahid Işık

Son bir ayda memuralimlari.net sitesinde 164.273 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Memur Alımları Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Memur Alımları hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Memur Alımları editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Memur Alımları değil haberi geçen ajanstır.
Anket Tam Kapanmadan Sonra Okullar Açılmalı Mı?