30 Bilişim Uzman Yardımcısı Alınacak!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna ilgili lisans mezunlarına yönelik 35 yaşını doldurmamış şartıyla,Hukuk, Sosyal Bilimler ve Mühendislik alanların her bir alan için belirtilmiş ilgili KPSS puanlarıyla adaylar sıralamaya gireceklerdir. KPSS sonuç belgesi ile başvurularını 10 - 19 Şubat 2021 tarihleri arasında mesai saatleri içinde ilgili kurumun açık adresine postalamaları ya da şahsen kişisel başvuruyla göndermeleri gerekmektedir.

Haber albümü için resme tıklayın

Uzman Yardımcısı Alımı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna 30 Bilişim Uzman Yardımcısı ilgili fakülte mezunları arasından ilgili KPSS puan türleriyle yapılacak sıralamayla Kurumun yazılı sınavına hak kazanacaklardır. haberimizin deyayları aşağıda yer almaktadır.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna 30 Bilişim Uzman Yardımcısı merkez taşra teşkilatına alınacaktır. Adaylar yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamada elenecektir.

Genel İdare sınıfında görevlendirilecek kazananlar, 8. Ve 9. Kadrolara yerleştirileceklerdir. Toplam 30 (otuz) kişi Bilişim Uzman Yardımcısının alan/bölüm ve kontenjanları aşağıda gösterilmiştir:

Alan/Bölüm Adet

Hukuk alanında, hukuk fakültesi mezunlarından _10 kişi

Sosyal bilimler alanında, en az dört yıllık lisans öğrenimi veren fakülte ve yüksek okulların; siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakülteleri veya bölümleri mezunlarından _5 kişi

Mühendislik alanında, elektronik, elektrik-elektronik, elektronik ve haberleşme, telekomünikasyon fakülteleri veya bölümleri mezunlarından _8 kişi

Mühendislik alanında, bilgisayar mühendisliği bölümleri mezunlarından_ 4 kişi

Mühendislik alanında, endüstri mühendisliği bölümleri mezunlarından_ 3 kişi

Sınava Katılma Şartları Nelerdir?

Yapılacak olan giriş sınavına katılabilmek için;

a)      657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan genel şartları taşımak,

 b) En az dört yıllık lisans öğrenimi veren, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakülteleri veya bölümleri, hukuk fakültesi ve mühendislik alanında elektrik-elektronik, elektronik, elektronik ve haberleşme, endüstri, telekomünikasyon ve bilgisayar mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içindeki veya yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak,

 c) 2021 yılının Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01/01/1986 ve sonraki tarihlerde doğanlar).

ç) 2019 ve 2020 yılında A Grubu kadrolar için yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS), alanlara göre aşağıda belirtilen puan türlerinin herhangi birinden en az 70 puan almış olmak kaydıyla, başvuru yapanlar arasında alanlar itibarıyla yüksek puandan düşük puana doğru yapılan sıralama sonucunda;

· Hukuk alanında, KPSSP3 veya KPSSP4 puan türlerinin herhangi birinden aldığı puan ile, 2 / 4

· Sosyal Bilimler alanında, KPSSP3 veya KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden aldığı puan ile,

· Mühendislik alanlarında, KPSSP2 veya KPSSP3 puan türlerinin herhangi birinden aldığı puan ile başvurduğu alanın 20 katı sayıda aday arasına girmiş olmak gerekmektedir.

Adayların başvurdukları alanda belirtilen iki KPSS puan türünden yüksek olana göre sıralama yapılacaktır.

 Sınava Başvuru ve Başvuru Belgeleri Giriş sınavına katılmak isteyen adayların öncelikle kariyer.btk.gov.tr adresinde yer alan başvuru formunu doldurarak elektronik ortamda göndermeleri gerekmektedir. Adayların;

a) Başvuru formunun bilgisayar çıktısının imzalı ve fotoğraflı sureti,

b) Yükseköğrenim diploması veya mezuniyet belgesinin aslı veya kurumca onaylı örneği (edevlet çıktısı kabul edilir, denkliği olanlar denklik belgesini de ibraz etmelidir.),

c) KPSS sonuç belgesi ile başvurularını 10 - 19 Şubat 2021 tarihleri arasında mesai saatleri içinde Kurumun merkez teşkilatının bulunduğu Eskişehir Yolu 10. Km. No: 276 Çankaya/ ANKARA adresine şahsen ya da posta ile yapmaları gerekir. Posta ile yapılan başvurularda, istenilen belgelerin Kuruma en geç son başvuru tarihi mesai saati bitimine kadar ulaşması şarttır. Postadaki gecikmeler dikkate alınmaz. Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olan adayların, diploma denkliğinin Yükseköğretim Kurulunca kabul edildiğini gösterir belgenin aslını veya kurumca onaylı örneğini de başvuru belgelerine eklemeleri gerekir. Başvuru esnasında, adaylardan istenen belgelerin asılları ibraz edilmek kaydı ile fotokopileri de tasdik edilerek kabul edilir. Posta ile başvuru yapacak adaylar, belgelerin noter onaylı suretleri veya asılları ile başvuruda bulunabilirler. Adayların belgelerin asıllarını talep etmeleri halinde, ilgili evrakların fotokopileri Kurum tarafından tasdik edilerek asılları adaya iade edilir.

Sınav ve Değerlendirme Yazılı sınava katılacak adaylar Kurumun resmi internet sitesinde ilan edilir. İlanda yer alan adaylar önce yazılı sınava alınacaktır. Yazılı sınav, 27 - 28 Mart 2021 tarihlerinde Ankara’da (Başvuruların bitimine müteakip web sayfasında sınav yeri ve saati yayınlanacaktır) yapılacaktır. Yazılı sınava katılan adaylar arasında en yüksek puandan başlamak üzere öğrenim alanları itibarıyla yapılacak sıralamada, atama yapılacak boş kadro sayısının 4 katı aday başarılı kabul edilerek sözlü sınava girmeye hak kazanacaktır. Alanlar itibarıyla son sıradaki adaylarla aynı puana sahip olan adaylar da sözlü sınava davet edilecektir. Sözlü sınava katılacak adaylar Kurumun resmi internet sitesinde ilan edilir. Bunlara ayrıca elektronik posta veya kısa mesaj yoluyla bildirim yapılır. Sözlü sınava girmeye hak kazananların aşağıdaki belgeleri en geç sözlü sınav tarihinden 3 (üç) gün önce Kuruma teslim etmeleri gerekmektedir:

a) Fotoğraflı özgeçmiş,

b) Erkek adaylardan, askerlikle ilişkisinin bulunmadığına dair yazılı beyan,

c) Sabıka kaydının bulunmadığına dair yazılı beyan,

ç) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir durumu bulunmadığına dair yazılı beyan İstenen belgeleri bildirilen süre içinde teslim etmeyen adaylar sözlü sınava girme hakkını kaybederler. Adayların yazılı ve sözlü sınavlarda başarılı olabilmeleri için en az 70 puan almaları şarttır.

Başarılı adaylar ve sınav sonuç belgeleri Kurumun internet sitesinde ilan edilecektir. Kazanan adaylara kısa mesaj ve elektronik posta gönderilimi yapılacaktır. Ayrıca posta yoluyla tebligatta yapılacaktır.

# MEMUR ALIMI İLE İLİŞKİLİ:
# MEMUR ALIMI İLE İLİŞKİLİ:
# KPSS İLE İLİŞKİLİ:

04 Şub 2021 - 12:07 - Kamu Personeli

Muhabir Işık Karagöz

Son bir ayda memuralimlari.net sitesinde 6.170 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Memur Alımları Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Memur Alımları hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Memur Alımları editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Memur Alımları değil haberi geçen ajanstır.
Anket Oturduğunuz ev depreme dayanıklı mı?