Reklamı Kapat

Kamuda Sözleşmeli Hastane Personeli Alımı Yapılacak!

Manisa Celal Bayar Üniversitesi 31 adet hastanede personeli alacağı duyuruldu. KPSS puanı esas alınarak yapılacak olan sağlık personeli alımları ile ilgili detayları yazımızda...

26 Mayıs iel 4 Haziran tarihleri arasında başvuruların kabul edileceği ilanda hemşire, laborant, röntgen teknisyeni ve sağlık teknisyeni pozisyonları için alım yapılacağı açıklandı.

Yapılan ilan açıklaması aşağıdaki şekildedir:

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek ve giderleri özel bütçeden karşılanmak üzere 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28.06.2007 tarihli ve 26566 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslarda yer alan ek 2’nci maddenin (b) fıkrasına göre KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlarda toplam 31 adet sözleşmeli personel alınacaktır

Başvuru Şartları

1- Başvuracak adaylarda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen aşağıdaki genel şartlar aranır:

 1. T.C. Vatandaşı olmak.
 2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
 3. Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.
 4. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
 5. 657 sayılı Kanun’un 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

Açılan Pozisyonlar

Açılan iş ilanının detaylarında aşağıda yer alan pozisyonlar verilmiştir: 

 • Sağlık Bilimleri Fakültesi, Hemşirelik Fakültesi ya da Sağlık Yüksekokullarının Hemşirelik Lisans bölümlerinden mezun olan 20 hemşire pozisyonu
 • Liselerin hemşirelik bölümlerinden mezun olanlar için 1 hemşire pozisyonu
 • Liselerin hemşirelik bölümlerinden mezun olanlar ve belirli şartlar aranan 5 hemşire pozisyonu
 • Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Bölümü veya Radyoloji Öğretim Programı önlisans mezunu 1 röntgen teknisyeni pozisyonu
 • Tıbbi Laboratuvar Teknikerliği Bölümü veya Laborant ve Veterinerlik Sağlık programı önlisans bölümü mezunu 2 laborant pozisyonu
 • Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Bölümü veya Radyoloji Öğretim Programı önlisans mezunu 1 sağlık teknisyeni pozisyonu

Başvuru Özel Şartları

 1. Başvuracak adayların, başvurduğu nitelik kodunun karşısında yer alan aranılan niteliklerin tamamını taşıyor olması ve bunu belgelendirmeleri gerekmektedir.
 2. KPSS sınavına girmiş olmak. (Lisans mezunları için 2020 KPSS P3, Önlisans mezunları için 2020 KPSS P93, Ortaöğretim mezunları için 2020 KPSS P94 puanı esas alınacaktır. Adayların KPSS puanının, başvurduğu nitelik kodunda aranan öğrenim şartına uygun olması gerekmektedir.)
 3. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan, emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 4. Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumun bulunmaması.
 5. Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesi gereğince, “sözleşmeli olarak istihdam edilenler hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması.

# SÖZLEŞMELİ PERSONEL İLE İLİŞKİLİ:

27 May 2021 - 09:00 - Kamu Personeli

Son bir ayda memuralimlari.net sitesinde 107.810 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Memur Alımları Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Memur Alımları hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Memur Alımları editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Memur Alımları değil haberi geçen ajanstır.
Anket Tam Kapanmadan Sonra Okullar Açılmalı Mı?