Akdeniz Üniversitesi 11 Adet Sözleşmeli Sağlık Personeli Alacak!

Akdeniz Üniversitesi'nin açtığı ilanda 8 hemşire, 1 röntgen teknisyeni ve 2 diğer sağlık personeli olmak üzere toplam 11 sözleşmeli sağlık personeli ilanı açtı. Başvuru için KPSS 2020 şartı vardır...

Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği'nde istihdam edilmek üzere 1 adet sözleşmeli personel ilanı çıkılmıştır. Ön lisans ve lisans mezunları için 2020 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınarak 8 hemşire, 1 röntgen teknisyeni ve 2 de diğer sağlık personeli alınacaktır.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

 1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
 2. Belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.
 3. Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak.
 4. 657 sayılı Kanun’un 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı ile gece nöbeti tutmasına ve vardiyalı çalışmasına engel olabilecek sağlık problemi bulunmamak.
 5. Lisans mezunları için 2020 KPSS (B) grubu KPSS(P3) puanı ve ön lisans mezunları için 2020 KPSS (B) grubu KPSS (P93) puanı esas alınacaktır. Hemşire adaylarının 60 (Altmış) ve üzeri puana sahip olması gerekmekte olup diğer pozisyonlar için 2020 KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle değerlendirme yapılacaktır.
 6. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan Emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 7. Başvuracak adaylardan 657 sayılı Devlet Memuru Kanunu’nun 4/B maddesine göre kamu kurumlarında istihdam edilenlerin Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’da “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinden Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı fesh etmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren 1(bir) yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmü gereğince başvuramazlar. Bu hükme uygun olmayanlar atanmaya hak kazansalar dahi atamaları yapılmayacaktır.
 8. Başvuru son günü itibariyle tüm pozisyonlar için 35 (otuz beş) yaşından gün almamış olmak.
 9. Başvuracak adayların başvurduğu nitelik kodunun karşısında yer alan aranılan niteliklerin tamamını taşıyor olması ve bunu belgelendirmeleri gerekmektedir.
 10. Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamaz

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ ve ZAMANI

 1. Belirtilen pozisyonlara başvuruda bulunacak adayların https://disbasvuru.akdeniz.edu.tr/ web adresinden başvuru yapılacak pozisyon için gerekli evrakları sisteme eksiksiz olarak yüklemesi ve başvuru işlemini tamamlaması gerekmektedir.
 2. Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece birine başvurabilecek olup birden fazla kadroya başvuru yapamayacaktır.
 3. Sınav Sonuç Belgesi ÖSYM web servisleri aracılığı ile barkodlu üretilmeli ve sisteme orijinal formatında yüklenmelidir. Bu belgede KPSS puan türü, yılı ve puanı açıkça görülmelidir. Adayların tercih ettiği pozisyon için belirlenen KPSS puan türü ve yılı ile KPSS belgesinin uygun olmaması durumunda başvuru işlemi değerlendirmeye alınmayacaktır.
 4. Adli Sicil Kaydı belgesi e-Devlet Kapısı üzerinden resmi kurum-devlet memuriyeti seçenekleri ile barkodlu üretilmeli ve bu belge orijinal formatında yüklenmelidir.
 5. Mezuniyet belgesi e-Devlet Kapısı üzerinden barkodlu üretilmeli ve bu belge orijinal formatında yüklenmelidir. Mezun olunan bölüm/programın başvurulan pozisyona uygun olmaması durumunda başvuru işlemi değerlendirmeye alınmayacaktır.
 6. Başvurusu onaylanan adayların e-posta adresine “Başvuru onay işleminiz tamamlanmıştır” iletisi gönderilecek olup aksi durumda başvurusu değerlendirilmeye alınmayacaktır.
 7. İlanda yer alan şartları taşımayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
 8. Başvuru işlemleri ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içerisinde yapılabilecektir.
 9. Online başvurular dışında şahsen, posta ve e-posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
 10. Online Başvuru işlemleri sırasında gerçeğe aykırı belge verdiği ya da beyanda bulunduğu veya eksik evrak verdiği sonradan tespit edilenler ile istenilen belgeleri ibraz etmeyenlerin başvuruları geçersiz sayılacak, sözleşmeleri yapılmış olsa dahi iptal edilecek, hakkında yasal işlem yapılacaktır

# SÖZLEŞMELİ PERSONEL İLE İLİŞKİLİ:

01 Haz 2021 - 02:17 - Sözleşmeli Personel

Son bir ayda memuralimlari.net sitesinde 90.495 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Memur Alımları Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Memur Alımları hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Memur Alımları editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Memur Alımları değil haberi geçen ajanstır.