Yargıtay Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak.. 212 Sözleşmeli Personel Alımı İçin İlan Açıldı...

Yargıtay tarafından bugün açılan ilanda KPSS puanı şartıyla 212 personel alımı yapılacak. Açılan ilanların 100 tanesi Zabıt Katibi görevi için, 32 tanesi koruma ve güvenlik görevlisi pozisyonu için olmakla birlikte detayları haberde bulabileceksiniz. Son bir not da KPSS şartı ile alakalı olacak, açılan posizyonlar için KPSS şartı gerekmektedir.

Yargıtay tarafından bugün yayınlanan ilanda 212 yeni pozisyon için sözleşmeli personel alımı yapılacağı bildirildi. Alınacak 212 personelin dağılımı ile alakalı olarak 100 zabıt katibi, 32 koruma ve güvenlik görevlisi, 13 çözümleyici, 7 programcı, farklı görevlerde 43 teknisyen, farklı görevlerde 16 tekniker ve 1 kameraman alınacağı bildirildi ilan metninde. 

Yargıtay Başkanlığı tarafından yayınlanan ilan metni "Başkanlığımız bünyesinde istihdam edilmek üzere, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun Değişik 4. maddesinin (B) fıkrası uyarınca 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların 'Sınav Şartı' başlıklı Ek 2. maddesi gereğince, aşağıdaki tabloda belirtilen sözleşmeli pozisyonlara, 2020 yılı KPSS puanları esas alınarak, Başkanlığımızca yapılacak uygulamalı ve sözlü veya sözlü sınav sonucuna göre personel alınacaktır." şeklinde oldu.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Yargıtay Başkanlığı tarafından yayınlanan ilanda başvuruların nasıl yapılacağı konusunda da bilgiler verildi.

 1. Adaylar başvurularını 07.06.2021 – 11.06.2021 tarihleri arasında saat 17.00’a kadar (https://www.turkiye.gov.tr/yargitay -is-basvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet sistemine üye girişi yaparak elektronik başvuru yoluyla gerçekleştireceklerdir. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
 2.  Adayların istenilen belgeleri sisteme eksiksiz ve tek tek yüklemek suretiyle başvuru işlemini tamamlaması gerekmektedir. Yüklenen belgelerdeki yanlışlıklar ile eksik belgelerden adaylar sorumludur.
 3. Adayların başvuru işlemi tamamlandıktan sonra “Başvurularım” ekranından başvurularının tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir. “Başvurularım” ekranından “Başvuru Tamamlandı” ibaresi görülmeyen hiçbir başvuru değerlendirilmeye alınmayacaktır.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Sözleşmeli personel ilanında belirtilen genel şartlar aşağıda verildiği gibidir.

 1. 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlara haiz bulunmak,
 2. Başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak,
 3. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
 4. Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,
 5. Zabıt Katibi, Çözümleyici, Programcı, Teknisyen, Tekniker, Kameraman pozisyonlarına başvuracak adayların başvurunun son günü olan 11.06.2021 tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak. (Doğum tarihi 11.06.1986 ve sonrası olanlar müracaat edebilir.)
 6. Koruma ve güvenlik görevlisi pozisyonuna başvuracak adaylarınbaşvurunun son günü olan 11.06.2021 tarihi itibariyle 30 yaşını bitirmemiş olmak. (Doğum tarihi 11.06.1991 ve sonrası olanlar müracaat edebilir.)
 7. 2020 yılı KPSS(B grubu) sınavına girmiş olmak ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden, ön lisans mezunları için KPSSP93 puan türünden, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak. Zabıt katibi ve koruma ve güvenlik görevlisi pozisyonu için en az 70 puan almış olma şartı aranacaktır.
 8. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,
 9. Kamu kurum ve kuruluşlarında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli olarak çalışmakta iken, son bir yıl içerisinde hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etme sebebiyle herhangi bir Kurumca sözleşmesi feshedilmemiş olmak,
 10. Sözleşme dönemi içerisinde 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmesini tek taraflı feshetmiş olanlar, fesih tarihinden itibaren bir yıldan önce tekrar sözleşmeli pozisyonlarda istihdam edilemezler.

Bunlar dışında açılan tüm pozisyonlar için belirtilen özel şartları aşağıdaki pdf dosyasında bulabilirsiniz.

NE KADAR MAAŞ VERİLECEK?

Sözleşmeli personel pozisyonları için verilecek olan maaşlarla ilgili detaylar aşağıda verilmiştir.

# SÖZLEŞMELİ PERSONEL İLE İLİŞKİLİ:

07 Haz 2021 - 00:33 - Sözleşmeli Personel

Son bir ayda memuralimlari.net sitesinde 98.123 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Memur Alımları Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Memur Alımları hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Memur Alımları editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Memur Alımları değil haberi geçen ajanstır.