Dicle Üniversitesi KPSS Puanına Göre Tam Zamanlı Sağlık Personeli Alacak...

Dicle Üniversitesi yayınladığı ilanda 99 tane sağlık personeli alacak. Tam zamanlı olarak kadroya katılacak olan pozisyonların 62 tanesini hemşireler oluştururken, 16 sağlık teknikeri, 1 diyetisyen, 1 ebe, 1 laborant, 6 röntgen teknisyeni, 4 eczacı ve 8 diğer sağlık personeli de alım yapılacak pozisyonlar arasındadır.

Dicle Üniversitesi'nde 9 Haziran günü yayınlanan ilan açıklamasında Üniversite Hastanesi'nde istihdam edilmek üzere tam zamanlı sağlık personeli alımı yapılacak. İlanın açıklamasında "Üniversitemiz Hastanelerinde istihdam edilmek ve giderleri Özel Bütçeden karşılanmak suretiyle, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) maddesine göre tam
zamanlı olarak çalıştırılmak üzere, 28.06.2007 tarihli ve 26566 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslarda yer alan Ek 2. maddesinin (b) fıkrasına göre KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle, aşağıda belirtilen unvan ve nitelikle sözleşmeli personel alımı yapılacaktır." ifadesi kullanılmıştır.

KPSS puanına göre yapılacak olan alım işleminde 62 hemşire, 16 sağlık teknikeri, 1 diyetisyen, 1 ebe, 1 laborant, 6 röntgen teknisyeni, 4 eczacı ve 8 diğer sağlık personeli olmak üzere toplam 99 tam zamanlı personel alımı yapılacaktır.

Dicle Üniversitesi KPSS Puanına Göre Tam Zamanlı Sağlık Personeli Alacak...
Dicle Üniversitesi KPSS Puanına Göre Tam Zamanlı Sağlık Personeli Alacak...

BAŞVURU GENEL ve ÖZEL ŞARTLARI

Dicle Üniversitesi tarafından Resmi Gazete'ye girilmiş olan ilanda başvuru için gerekli olan genel ve özel şartlar aşağıda verilmiştir:

 1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.
 2. Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı 1 (bir) yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, Milli Savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hile iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
 3. Lisans mezunları için 2020 KPSS(P3), ön lisans mezunları için 2020 KPSS (P93) ve Lise mezunları için 2020 KPSS- P94 sınavına girmiş olmak.
 4. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 5. Adayların; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi ve sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmüne
  uygun olması.
 6. Erkekler için; askerlikle ilgisi bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmak
 7. Adaylarla yapılacak hizmet sözleşmesinde belirtilen şartları yerine getirmeyenlerin sözleşmeleri feshedilecektir.
 8. Kanun Hükmünde Kararname kapsamında kurumlarıyla ilişiği kesilenler veya sözleşmesi tek taraflı fesih edilenler başvuruda bulunamazlar.
 9. Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması.
 10. Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamazlar.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

Dicle Üniversitesi tarafından yapılan duyuruda başvuruların online yapılacağı ve başvuru için gerekli olan belgelerin listesi aşağıdadır:

 1. Başvuru Formu (sistemden Online olarak doldurulacaktır.)
 2. Nüfus cüzdanı tarayıp eklenecek.
 3. Diploma veya Geçici mezuniyet belgesi (noter tasdikli veya barkotlu e-Devlet çıktısı kabul edilecektir.)
 4. Lisans mezunları için 2020 KPSS(P3), ön lisans mezunları için 2020 KPSS (P93) ve Lise için 2020 KPSS- P94 puan türü sınav sonuç belgesi sistemden çekilecek.
 5. Lisans Programından mezuniyet derece belgesi-transkript 100’ lük sistem (Eczacı için)
 6. Başvurulan unvanda isteniyor ise iş tecrübesini gösterir onaylı belge veya sertifika Dicle Üniversitesinin http://pbs.dicle.edu.tr/ web adresindeki Online başvuru sistemine bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurularak, istenilen belgelerin de eklenmesiyle birlikte elektronik ortamda başvuru yapılacaktır. Başvurular, ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 10 (on) gün içinde Üniversitemizin http://pbs.dicle.edu.tr/ adresinden Online
  olarak yapılacaktır. (Son başvuru günü saat 23.59’a kadardır.) Adaylar ilan edilen pozisyonlardan sadece birine başvurabilecektir. (Birden fazla pozisyona başvuru yapan adayların her iki başvurusu da geçersiz sayılacaktır.) Adayların şahsen veya posta yolu ile yapacakları başvurular kabul edilmeyecektir

# MEMUR ALIMI İLE İLİŞKİLİ:

09 Haz 2021 - 01:43 - Personel Alımı

Son bir ayda memuralimlari.net sitesinde 1.641 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Memur Alımları Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Memur Alımları hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Memur Alımları editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Memur Alımları değil haberi geçen ajanstır.