İçişleri Bakanlığı Kura ve Sözlü Sınav ile 14 ilde 225 Temizlik Görevlisi Alacak. Son başvuru tarihi 18 Haziran

İçişleri Bakanlığı tarafından 14 Haziran tarihinde yayınlanan ilana göre içlerinde Ankara, Bursa ve İstanbul'un da bulunduğu 14 ilde 225 temizlik görevlisi personeli alımı yapılacak. İŞKUR aracılığıyla başvuranlar arsından noter kurası ve sonrasında sözlü sınav ile sonuçlar belirlenecek. Başvurular 14-18 Haziran tarihleri arasında yapılacak..

Büyütmek için resme tıklayın

İçişleri Bakanlığı tarafından 14 Haziran tarihii ilanda Göç İdares Genel Müdürlüğ için taşra teşkilatında görevlendirilecek temizlik görevlisi alacak. 14 ilde toplamda 225 personel alınacak. 

Yayınlanan ilanda "Göç İdaresi Genel Müdürlüğü taşra teşkilatı birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/D maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere 4857 sayılı İş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik uyarınca Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla başvuran adaylar arasından noter kurası ve sözlü sınav sonucuna göre aşağıda dağılımı gösterilen illere toplam 225 sürekli işçi kadrosuna personel alımı yapılacaktır." açıklaması ile genel bilgi verildi. 

İllere göre alınacak işçi dağılımı aşağıda verilmiştir.

Başvuru Şartları Nelerdir?

İlanda Verilen Genel Şartlar

 1. 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak,
 2. İlan tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak,
 3. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,
 4. İlan tarihi itibarıyla askerlikle ilişiği bulunmamak, (yapmış olmak, tecilli veya muaf
  olmak),
 5. Kamusal haklardan mahrum bulunmamak,
 6. Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmamak,
 7. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,
 8. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak,
 9. İşe alınacak işçilerin deneme süresi en çok iki ay olup, deneme süresi içinde başarısız
  olanların iş akitleri bildirim süresine gerek olmaksızın tazminatsız feshedilecektir.
 10. Yukarıda yer alan Sürekli İşçi kadroları için Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının 4 (dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday için noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır. Başvurular sadece bir il için yapılacaktır. Birden fazla il için yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
 11. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan -sınav sürecinin her aşamasında Genel Müdürlükçe sonlandırılacaktır. Gerçeğe aykırı belge verenler veya beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacak, istihdam işlemleri yapılmış ise işlemleri iptal edilecek, idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

İlanda Belirtilen Özel Şartlar

 1. En az ilköğretim en fazla lise mezunu olmak,
 2. İlan tarihi itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak,
 3. -İan tarihi itibarıyla başvuru yapılan ilde ikamet ediyor olmak,
 4. Adayların 24 saat esasına göre vardiyalı çalışmasına ve dış mekânda çalışmasına engel durumunun olmaması,
 5. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olması gerekmektedir.

Nasıl Başvuru Yapacağım?

İlanda belirtildiği üzere "Başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesinden 14/06/2021 -18/06/2021 tarihleri arasında çevrimiçi olarak yapılacaktır. Şahsen, posta veya e-posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir."

# İŞÇİ ALIMI İLE İLİŞKİLİ:

14 Haz 2021 - 00:29 - İşçi Alımları

Son bir ayda memuralimlari.net sitesinde 96.969 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Memur Alımları Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Memur Alımları hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Memur Alımları editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Memur Alımları değil haberi geçen ajanstır.