İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü, Lise Mezunu 55 Personel Alacak!

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü tarafından açılan ilanda, 30 yaşını doldurmamış, lise mezunu 55 işçi alımı yapılacağı belirtildi. İŞKUR üzerinden yapılacak başvurular için son tarih 18 Haziran.

İStanbul Üniversitesi'nin 14 Haziran 2021 tarihli ilanında 55 adet tam zamanlı temizlik işçisi alınacağı belirtildi. Başvuruların İŞKUR üzerinden doğrudan ya da online yapılması gerekiyor. Başvuru ile ilgili önemli şartlardan birisi Lise veya dengi bir okul mezunu olunması gerektiği, bir diğer önemli şart ise 30 yaşın altında olmak gerektiği.

Başvurular 18 Haziran tarihinde sonlanacak.

Noter kurasına katılmaya hak kazananların listesi 22 Haziran günü kura çekilecek ve kura sonuçları http://istanbulc.edu.tr ile http://personel.istanbulc.edu.tr sitelerinden duyurulacak.

24 Haziran günü saat 10.00'da kura çekilişi yapılacak.

Kura sonucunda sözlü sınav aşamasına geçmeye hak kazananların listesi http://istanbulc.edu.tr ile http://personel.istanbulc.edu.tr adreslerinden yayınlanacak.

İşe girmeye hak kazananların 60 gün içerisinde işe başlaması gerekmektedir.

Başvuru Şartları Nelerdir?

İlanda verilmiş olan genel şartlar

 1. Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içerisinde İŞKUR il müdürlüklerinden, hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından veya https://esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden İş arayan linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sona erecektir.
 2. Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir.
 3. İşçi Taleplerine başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmeyecektir.
 4. KPSS’ ye tabi işçi taleplerine müracaat eden iş arayanların puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise en eski tarihli belgelerden başlamak suretiyle öncelikli belge tarihlerine göre açık iş sayısının dört katını, kariyer mesleklerde ise açık iş sayısının beş katını geçmeyecek şekilde oluşturulan nihai listeler sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarına gönderilecektir.
 5. Kuraya tabi taleplere başvuru yapan iş arayanların ve önceliklerin tamamı kuraya çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarına gönderilecektir.
 6. İşe alınacak işçileri sadece noter kurasıyla belirleneceği tabi işgücü taleplerinde, öncelikliler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda aday doğrudan kura sonucu belirlenecektir.
 7. İşçi Taleplerine başvuru yaparak listelere giren adaylar aranan koşulları taşıyıp taşımadıklarına ilişkin olarak; eğitim durumunu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz edeceklerdir. Belge teslim tarihi ve yeri, iş gücü ilanında ya da kamu kurum ve kuruluşlarının internet sitesinden adaylara duyurulacaktır. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden
  çıkarılacak olup yerlerine sıralamada yer alan diğer kişiler dahil edilebilecektir.
 8. Sınav gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
 9. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici iş gücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkacaktır.
 10. Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınacaktır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınacaktır. İkametini talebinin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde Kurum Ünitesine ibraz etmeleri halinde ilgili iş gücü talebine başvurusu yapılır.
 11. Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunu geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

Başvuru Özel Şartları

 1. Türk vatandaşı olma,
 2. 18 yaşını tamamlamış olmak, İŞKUR da ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen bölümlerden son başvuru tarihi
  itibariyle mezun olmak,
 3. Türk Ceza Kanunun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı 1 yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
 4. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.
 5. Kamu Kurum ve Kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuata uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir,
 6. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular ilan sınav sürecinin her aşamasında reddedilecektir.
 7. Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uyulacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğe madde 16 'ya göre ''Kamu kurum ve kuruluşlara işe yerleştirilecek kişileri; Kurum tarafından gönderilen listedeki adaylar arasında yapacağı sınav ile belirlenir. Ancak temizlik hizmetleri, güvenlik ve koruma hizmetleri, bakım ve onarım hizmetleri için yapılacak alımlarda sadece sözlü yöntem kullanılarak sınav yapılır.'' denildiğinden sözlü sınav sonucunda başarılı
  olmak,

Diğer hususlarda ilgili mevzuat / yönetmelik hükümlerine göre hareket edilir.
TEMİZLİK PERSONELİ (55 KİŞİ) İÇİN ARANAN ÖZELLİKLER

 1. EN AZ ORTAÖĞRETİM (LİSE VE DENGİ) MEZUNU OLMAK
 2. 30 YAŞINI DOLDURMAMIŞ OLMAK
 3. ÜNİVERSİTEMİZİN SAĞLIK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZLERİ İLE YOĞUN BAKIM ÜNİTELERİNİN İÇ VE DIŞ SAHA TEMİZLİĞİNDE RESMİ TATİL, HAFTA SONU TATİLİ İLE DİĞER GÜNLERDE 24 SAAT ESASINA GÖRE VARDİYALI OLARAK ÇALIŞMAYI KABUL ETMEK

# İŞÇİ ALIMI İLE İLİŞKİLİ:

14 Haz 2021 - 01:50 - İşçi Alımları

Son bir ayda memuralimlari.net sitesinde 96.969 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Memur Alımları Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Memur Alımları hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Memur Alımları editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Memur Alımları değil haberi geçen ajanstır.