Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Teşkilatı ile Bayramlaşma videosu paylaştı'

Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi youtube hesabından, AK Parti Teşkilatı ile Bayramlaşma videosu paylaşıldı. Videoda göze çarpan iki olay vardı, birincisi Erdoğan'ın gömlek giymemiş olması ve ikincisi ise Erdoğan'ın çok yorgun görünmesi ve bazı zamanlarda gözlerinin kapanmasıydı.

Video için play'e tıklayın

Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Teşkilatı'nın bayramını, youtube üzerinden paylaştığı video ile kutladı. Videoda gömlek giymemiş olması ve yorgunluğu göze çarpan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın videonun bir kısmında gözlerinin kapandığı da görüldü. Paylaştığı videoda AK Parti Teşkilatı'nı seçim çalışmalarına başlamaya teşvik eden Erdoğan, yaptığı Kıbrıs gezisi ile alakalı da bilgi verdi.

Temizlik, maske, mesafe kurallarına riayet edelim

Erdoğan, salgın kurallara uyulmasını ve uyulmasına teşvik edilmesini AK Parti Teşkilatı üyelerinden istedi: "Bu yaptığımız hayır ve hasenatın Allah katında kabul olmasını diliyorum. Mevladan tüm müslümanlar ve insanlıkla birlikte burada bir araya gelen bizleri daha nice mübarek günlere sağlıkla huzurla esenlikle ulaştırmasını temenni ediyorum. Geçtiğimiz yılki bayramlarımız ile bu yılki Ramazan bayramımızı maalesef salgın tedbirleri sebebiyle buruk bir şekilde yaşamıştık. Kurban Bayramımıza salgınla mücadelemizde önemli bir mesafe kat etmiş; vaka, hasta ve vefat sayılarını önemli ölçüde düşürmüş, aşılamada ciddi mesafe kat etmiş bir ülke olarak girdik. Yaklaşık bir buçuk yıllık aradan sonra bu bayramı temizlik, maske, mesafe kurallarına riayet ederek, hamdolsun gönlümüzdekine yakın bir sevinçle idrak ediyoruz. Her ne kadar salgın çeşitli ülkelerde yeni varyantlarla yükselişe geçse de Türkiye henüz bu tehdidin pençesine düşmüş değildir. İnşallah hep birlikte aşılamayı yaygınlaştırarak, temizlik, maske ve mesafe kurallarına uyarak bu dalgayı ilave kısıtlamalara gerek kalmaksızın geride bırakacağımıza inanıyorum. Siz teşkilat mensuplarımızdan bu konuda milletimizi öncü ve örnek olmanızı insanları teşvik etmenizi bekliyorum."

Salgın, pek çok fırsat penceresi açtı

Salgının pek çok fırsat penceresi açtığını söyleyen Recep Tayyip ERdoğan, ekonomi ile ilgili  olarak "Hep söylediğim gibi, salgın süreci yol açtığı sıkıntılar ve maliyetler yanında ülkemizin önünde pek çok fırsat penceresi de açmıştır. Şimdi bu fırsatları kuvveden fiile geçirmenin aşamasındayız. Sanayi üretimi gayet iyi gidiyor, ticaretimiz canlanıyor, ihracatımız rekor üstüne rekor kırıyor, turizm sektörü sürekli hedef yükseltiyor. Yatırımcılarımızın en önemli şikayeti, kapasite büyütmek için makine üretmek için hammadde ve nakletmek için konteyner bulamamak. Organize Sanayi bölgelerinde yer kalmadığı için sürekli genişletme ve yenilerini açma çalışmaları var. Tüm bu gelişmeler istihdamı da olumlu yönde etkiliyo. Pek çok şey kördüm vasıflı, vasıfsız eleman ihtiyacı had safhaya çıktı. Bilhassa belli alanlarda yetişmiş işgücü adeta karaborsaya düşmüş durumda. Gençlerimiz başta olmak üzere, ülkemizin insan kaynağını en verimli şekilde değerlendirmek için tüm kurumlarımızda yoğun gayret içindeyiz. Türkiye'nin potansiyelinden, gücünden büyüklüğünden habersiz şahmet tellalları sürekli Tersini söylüyor. Karanlık bir fotoğraf çizmeye çalışıyor olsa da 2023 hedeflerimize doğru kararlılıkla yürüyoruz." dedi.

Milletimiz 15 Temmuzda kararını verdi

Bu yolda kendisine çıkarılan engelleri aştığını söyledi: "Değerli kardeşlerim, bu yolda attığımız her adımda karşılaştığımız engelleri, önümüzde kurulan tuzakları arkamızdan yazılan kirli senaryoları birer birer boşa çıkartıyoruz. Ülkemizde artık vesayeti diriltme hayalleri de darbe ile milletin arasını ve iradesini gasp etme girişimleri de demokraside ve ekonomide elde ettiğimiz kazanımları geriye götürme çabaları da beyhudedir. Milletimiz en son 15 temmuzda bu konudaki kararını ve duruşunu şüpheye yer bırakmayacak şekilde ortaya koymuştur. Milletimizle birlikte başardığımız her mücadele gibi önümüzdeki bu süreci de inşallah hep birlikte zafere ulaştıracağız."

Kıbrıs Türkleri'nin tanınmasını sağlayacağız

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile alakalı olarak "Kardeşlerim, dün ve önceki gün arefe gününden başlayıp bayram günü akşam saatlerine kadar Kıbrıs'ta icra ettiğimiz program pek çok bakımdan önemliydi. Biliyorsunuz Kıbrıs türkü kardeşlerimiz, yıllarca kendilerini sahte vaatlerle yalanlarla ikiyüzlülükle aldatanlara cevaplarını bir süre önce açıkladıkları yeni bir karar verdiler. Evet, artık Kıbrıs Türklerinin uluslararası görüşmelerde masadaki tek talep ipi egemen devlet statülerinin tanımasıdır. Bunun dışındaki tüm teklifler geçerliliğini yitirmiştir. Rum kesimini ve Yunanistan'ı verdikleri tüm sözlerden dönmelerine, yapılan antlaşmalara sırt çevirmelerine, Türk toplumunu yok sayan şımarıklıklarına rağmen ısrarla destekleyenlerin artık bu konuda söyleyecek sözü kalmamıştır. Şöyle bir hafıza tazelemesi yapacak olursak: 1963'ten itibaren Kıbrıs türklerine katliam dahil her türlü haksızlığı hukuksuzluğu nobranlığı yapan bunlardır. Adada iki tarafın da temsil edildiği bir devlet formülü için Birleşmiş Milletler tarafından başlatılan Annan Planı dahil tüm girişimleri hayır diyen yine Rumlardı. Türkiye'nin gösterdiği iyi niyete rağmen, Avrupa Birliği içinde, ülkemizde ve Kıbrıs Türkleri ile ilgili her konuda aleyhimizde çalışan Rumlardır. Yakın zamanda Montana'da masadan kaçan yine ne yazık ki Rumlardı. Adanın zenginliklerini ve tüm imkanları sadece kendilerine isteyen, Kıbrıs türkünü ısrarla azınlık görmeye devam eden yine Rumlardır. Öyleyse artık bizim bu kısır döngüyü sürdürmek için sebebimiz kalmamıştır. Biz, Kıbrıs türkü kardeşlerimizin egemen devlet üzerine kurulu yeni çözüm teklifini sonuna kadar destekliyoruz. Artık bizim için Kuzey Kıbrıs Güney Kıbrıs diye bir olay kalmamıştır, bizim için sadece Kıbrıs türkü kardeşlerimizin mevcut sıkıntıları içindeki bağımsız devletler vardır. Adadaki iki günlük temaslarımız sırasında Kıbrıs türkü kardeşlerimizi cumhurbaşkanından gençleri ne kadar tüm kesimleriyle bu konuda kararlı gördüm. Kıbrıs Türk devletinin en kısa zamanda geniş bir tanınırlığa sahip olması için her türlü gayreti sergileyeceğiz. İnşallah yakında bunun somut neticelerini de görmeye başlayacağız." açıklamalarını yaptı.

Türkiye 2023'e çok farklı girecek

Erdoğan,pandemi nedeniyle ara verilen çalışmaların devam ettirileceğini "Değerli kardeşlerim Türkiye, 2023'e çok daha farklı bir şekilde girmenin gayreti içerisinde. İçeride ve dışarıda yaşadığı sınamaların hem boyutlarının artacağı hem kapsamının genişleyeceği anlaşılıyor. Ülkemizi 19 yıldır sürdürdüğü, artık yeni bir safhasına geçmeye hazırlandığı demokrasi ve kalkınma hakkından çıkarmak için uğraşanlar son viraja girdiklerinin farkındadır. Ama biz de bu kritik sürecin ülkemiz ve milletimiz için taşıdığı önemi biliyoruz. İşte bunun için her fırsatta Cumhur ittifakı'nın gücüne, AK Parti'nin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine sahip çıkmasının ehemmiyetine vurgu yapıyoruz. Salgın vesilesiyle verdiğimiz aranın ardından normalleşme adımlarına paralel olarak bir ziyaretlerimize yeniden başladık. Bu ziyaretlerde katıldığımız programlarda hem kadınlarımız ve gençlerimiz başta olmak üzere Vatandaşlarımızın hem de teşkilatlarımızın heyecanı bize umut verdi, çalışma şevkimizi arttırdı. Şu gerçeği sizlere bir kez daha hatırlatmak istiyorum: sade biz varsak her bir, vatandaşımızın kapısını çalıyor elini sıkıyor gönlünü alıyorsan, özellikle karşımızdakiler in söylediği yalanlar iftiralar sabun köpüğü gibi patlayıp diyor ama biz başı boş bırakırsak işte o zaman söylenen yalanlar da birer gülleye dönüşüp tepemize düşmeye başlıyor. Bunun için sayıyı tüm gücümüzde kapatacağız, caddede sokakta, çarşıda, pazarda, evde her yerde biz olacağız. Vatandaşlarımızın sevinçli günlerinde de acılı günlerinde de yanlarında yer alacağız. Kamudan sivil topluma kadar tüm kuruluşların faaliyetlerinde bizzat bulunacak, gerektiğinde süreçlere vatandaşlarımızın adına müdahil olacağız. Unutmayınız yarın vatandaşlarımız sandıkta şunun veya bunun değil AK Parti'nin olarak sizlerin yaptıklarını yapmadıklarını sandığa yansıtacak." sözleriyle ifade etti..

İstiklal ve İstikbal mücadelesine tarihi bir damga vuracağız

AK Parti Teşkilatı'nın sorumluluğunun ve iş yükünün çok fazla olduğunu "Dikkat ederseniz bu söylediklerimi, hakkıyla yapmaya, değerli kardeşlerim, günün 24 saati, haftanın yedi günü az gelir. Sizlerin planlı, programlı, bilinçli, etkili çalışmalarınızla 24 saatin üzerine 24 saat daha, 7 günün üzerine 7 gün daha ekleyerek bu ağır sorumluluğun üstesinden geleceğinize inanıyor. Aynı şekilde ana kademesi kadın ve gençlik kolları dahil tüm birimlerimizle, genel merkezimizden köy ve mahalle temsilcilerine sandık görevlileri ne kadar teşkilatlarımızın tüm kademeleri ile bu anlayışlı çalışmamız gerekiyor. Önümüzdeki iki yıl boyunca yapacağınız her işin sadece seçimi değil, çocuklarımızın ve onların evlatlarının geleceğine yön vereceğini asla aklımızdan çıkarmamalıyız. Bunları sadece kendimiz bilmekte kalmamalı milletimize de göstermeliyiz bir tarafta ülkemizi siyaseti ve ekonomisiyle eski Türkiye'ye dönmek isteyenler diğer tarafta büyük ve güçlü Türkiye'yi inşa etmeyi teklif edenler olduğunu milletimize en iyi şekilde anlatmalıyız. Şayet hep birlikte bunu başarırsak, sadece seçimleri kazanmakla kalmayacağız, Türkiye'nin Türkiye ve özel noktada İstiklal ve İstikbal mücadelesine tarihi bir damga vuracağız." sözleriyle ifade etti.

Rabb'im yar ve yardımcımız olsun diyorum. Bir kez
daha sizlerin ve sizler vasıtasıyla milletimin her bir ferdinin, tüm müslümanların tüm insanlığın bayramını
tebrik ediyorum hepinize sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum. Kalın sağlıcakla.

21 Tem 2021 - 16:46 - Siyaset

Son bir ayda memuralimlari.net sitesinde 96.969 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Memur Alımları Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Memur Alımları hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Memur Alımları editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Memur Alımları değil haberi geçen ajanstır.