Kamuda 'Statü' Sorunu İçin Sendikalardan Yeni Adım! Sorun İçin Bu Akşam Harekete Geçiliyor!

Son dönemlerde kamuda çalışan memurları derinden etkileyen ve çeşitli sorunlara neden olan ‘statü’ sorunu sık sık gündeme gelmeye devam ediyor. Memurlar yaşadıkları sorunun bir an önce çözüme kavuşturulmasını istiyorlar. Kadro değişikliği ile sorunun çözülebileceği ifade edilse de bu süreçte memurların istediği kadro değişikliği değil. Bu süreçte ‘statü’ değişikliği gündeme geliyor.

Kamuda çalışan işçiler bu süreçte Çalışma Bakanlığı’na yapmış oldukları taleplerinin ardından şimdilerde Hazine ve Maliye Bakanlığı’na yöneltmek istediler. Üniversiteli olan işçileri derinden etkileyen bu soruna karşılık 2015 yılında imzalanmış olan toplu sözleşme mutabakatının tam olarak yerine getirilmemesinden dolayı seslerini yükseltmeye hazırlanıyorlar.

Sendika Canlı Yayın İçin Harekete Geçecek

Üniversiteli işçiler haklarını almak için bu süreçte seslerini duyurmaya kararlı olduklarını belirttiler. Kamu Sen’in resmi Youtube hesabı üzerinden canlı yayın yapmaya hazırlanıyorlar. Daha önce imzalanan toplu sözleşme içerisinde kağıt üzerinde onaylanan ancak bir türlü hayata geçirilemeyen sözler üzerine yeni bir çağrıda bulunacakları belirlendi.

Bu Akşam Canlı Yayın Yapılacak

Kamu Sen’in Youtube hesabından üniversiteli işçilerin seslerini bir kez daha duyurmak için çağrıda bulunacakları belirlendi. Youtube üzerinden yapılacak olan yayın bu akşam saat 20:00’da olacak. Canlı yayın sonrasında nasıl bir yanıt bulacağı ve ‘statü’ sorunun ne olacağı merak konusu oldu.

- Memur Alımları, Kamu Personeli bölümünde yayınlandı
https://memuralimlari.net/haber/5011436/kamuda-statu-sorunu-icin-sendikalardan-yeni-adim-sorun-icin-bu-aksam-harekete-geciliyor