TBB 3 Personel Alımı Yapacak!

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından İŞKUR’da yayınlanan ilanın içeriğine göre kurum içerisinde istihdam edilecek daimi kadroya 3 yeni kamu işçisi alacağı bildirildi. İŞKUR’da yayınlanan ilana göre daimi kadroya alınacak kamu işçilerinin pozisyonları İletişim Uzmanı olarak başvuruya açılmış. İlana göre 3 kişinin alınacağı bu pozisyona vatandaşın ilgisi bir hayli fazla. Bunun yanında iletişim uzmanı arayan TBB’nin adaylarda ne gibi özellikler aradığı da merak konusu. Haberimizde TBB’nin adaylarda aradığı niteliklerin neler olduğunu görebilirsiniz.

Genel Başvuru Şartları Nelerdir?

a) Türk vatandaşı olmak.
b) Kamu haklarından mahrum yani kısıtlı olmamak.
c) TCK. 53. maddesinde belirtilmiş zaman aşımı gibi süreler geçmiş olsa dahi kasten işlenen suçlardan dolayı 1 yıl veya daha fazla hapis cezasının olmamak.
d) Affa uğramış olsa dahi devlete ve anayasal düzene, bu düzenin işleyişine karşı işlenmiş suçlar, zimmet, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, güveni kötüye kullanma, ihaleye fesat karıştırma gibi suçlardan mahkum olmamak.
e) Erkek adaylar için askerliğini yapmış ya da askerlikle ilişiğinin bulunmaması.
f) Yapılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv taramasının sonucunun olumlu çıkması.

Bu şartların yanında adaylarda gözetilecek özel nitelikler şu şekilde sıralanabilir;

a)     En az lisans düzeyinde eğitim almış iletişim fakültesi ya da denkliği YÖK tarafından kabul görmüş yabancı üniversitelerin ilgili bölümünden mezun olmak.
b)    Son başvuru tarihi itibariyle geçerli olan KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak.
c)     İngilizce dili için Yabancı Dil Yeterlilik Sınavından en az C düzeyi puana sahip olmak.
d)    Son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak.
e)    Yurtiçi ve dışı seyahatlerde herhangi bir problemi olmamak.
f)      İnternet sitesi dizayn edebilecek programlara, sosyal paylaşım platformları ve video-grafik programlarına tamamıyla hakim olma koşulu vardır.

TBB’nin tercihleri arasında sosyal medya, habercilik, dijital reklam ve metin yazarlığı konularında tecrübe sahibi olmak önem arzetmekte.

Başvuruda Teslim Edilmesi Gereken Belgeler

1-    Diploma veya Mezuniyet Belgesi
2-    KPSS sonuç gösterir belge
3-    YDS sınavı sonuç gösterir belge
4-    Özgeçmiş yani CV

Başvurular Nasıl Olacak?

Başvuruları yapmak için adaylar kurum sitesine girerek Duyurular bölümünde yer alan başvuru formunu dolduracak, online olarak başvurularını yapacaklar. Başvuru şartlarında sorun çıkmayan adaylar KPSS puanı baz alınarak sıralanacak en yüksek puanlı adaydan başlayarak alınacak kontenjanın 5 katı kadar asil ve yedek seçilecektir. Seçilen bu kişiler yazılı ve sözlü sınava katılmaya hak kazanmıştır. Bu adımdan sonra yazılı-sözlü sınavı geçerek çalışmaya hak kazanan adaylara e-posta veya SMS ile bilgi verilecek.

- Memur Alımları, İşçi Alımları bölümünde yayınlandı
https://memuralimlari.net/haber/5012263/tbb-3-personel-alimi-yapacak