Adale Kasılması Olanlar Dikkat!

Tanımı: Adale ağrısı, vücuttaki kas hücrelerinizde egzersizler sonucunda oluşan değişimlerdir. Adale ağrısı, sinir sisteminizde oluşan anormallik sonucunda, istemsiz olarak kas adalelerinizin kasılması şeklinde ortaya çıkar.

Adale Kasılmalarına Sebep Olan Nedenler

Adale kasılmalarına;

Adale Kasılmasının Belirtileri

Eğer Kaslarınızda hiçbir hareket ve fonksiyon yoksa, kas adalelerinizde kopma meydana gelmiş olabilir. Çok nadir olarak görülse de bazen kas kopması rahatsızlıkları olabilir. Bu gibi hareket ettiremediğiniz durumlarda acilen en yakın sağlık kuruluşuna gitmeniz gerekmektedir.

Adale ağrılarının sık sık görüldüğü yerler uyluk kemiğinizin arka kısmındaki adalelerde meydana gelir. Uyluk kemiğinizin arka kısmındaki adale ağrıları oluştuğunda, bu durum büyük ihtimalle adalelerinizi incitmenizden kaynaklanmıştır.

Kas Adalesi Ağrı Tedavisinde;

Eğer kas incinmeleri yüzünden kas adale ağrısı çekiyorsanız, olay anından sonra 24 saat içinde ağrının oluştuğu bölgeye soğuk kompres uygulamalısınız. Soğuk kompres ardından sıcak kompres veya sıcak bir banyo da yapabilirsiniz. Bunlar ağrılarınızı biraz da olsa dindirecektir.
Kas adale ağrılarında masaj uygulamaları da işe yarayabilir.
Kas adale ağrılarının ilaçla da tedavisi mümkündür. Doktora danışarak, kas adale ağrı oluşumlarında; aspirin ya da farklı ağrı kesiciler ile kas adale ağrılarını tedavi edebilirsiniz. Kas gevşetici ilaçlar da kas adale ağrılarına iyi gelen tedavi yöntemlerindendir.

Kas Adale Ağrılarınızı Oluşmadan Önlemek İçin Yapabilecekleriniz

- Memur Alımları, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://memuralimlari.net/haber/5048431/adale-kasilmasi-olanlar-dikkat