AÖF Yaz Okulu Sınavları İçin Yeni Yöntem!

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencilerini yakından ilgilendiren bir duyuru yapıldı. Böylece yaz okulu sınavlarına girecek olan öğrenciler için yayınlanan duyuruda sınav şeklinde birtakım değişikliklerin yapıldığına yer verildi.

Yılın başında Anadolu Üniversitesi tarafından yeni bir duyuru yayınlanmıştı. Bu yıl için uzun zamandır uygulanan yaz okulu sisteminin bu sefer uygulanmayacağına dair bir açıklama yapılmıştı. Bu açıklamanın yapılmasının hemen ardından açıköğretim öğrencileri tarafından durum tepkiyle karşılandı.

Açıköğretim öğrencileri yaz okulu yerine getirilecek olan üç ders sınavının kendileri için doğru olmayacağını savunarak yaz okulunu geri istediler. Tepkilerin devam etmesi üzerine Anadolu Üniversitesi tarafından yeni bir duyuru daha yapıldı. Bu duyuru sonrasında yaz okulu iptal kararı yeniden düşünüldü ve kararın iptal edildiği açıklandı.

Yaz Okulu Sınavları Online Olacak

Yaz başında alınan karar sonrasında sınav takviminin açıklanmasının hemen ardından sınavların yapılış şekli hakkında da bir açıklama yapılmıştı. Bunun ardından öğrencilere sistem üzerinden sınav merkezlerini güncellemeleri için önemli bir duyuru yapılmıştı.

Öğrencilerin bulundukları il ve ilçelerde bulunan sınav merkezlerinde sınavlarını tamamlamaları için geri sayım başlamıştı. Bu süreçte pek çok aday öğrenci işlemleri sistemleri üzerinden sınav merkezlerini ve adreslerini güncellemeleri istenmişti.

Yeni yapılan duyuru sonrasında sınavların yüz yüze yerine online olarak yapılmasına karar verildi. Koronavirüs salgınında vaka sayısının atması ve tehlikenin her geçen gün biraz daha yükselmesi nedeniyle öğrencileri tehlikeye atmamak için online şekilde yapılmasına karar verildi.

AÖF Yaz Okulu Sınavları 5 Gün Sürecek

Anadolu Üniversitesi AÖF yaz okulu sınavlarının sınav takviminde 5 Eylül 2020 tarihinde yapmaları bekleniyordu. Bunun ardından sistemde yapılan değişiklik sonrasında sınavların 5 gün boyunca devam etmesine karar verildi.

Yeni sınav takvimine göre sınav tarihleri 5 Eylül ile 9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Yeni koronavirüs salgını önlemleri kapsamında alınan karar çerçevesinde 2019 2020 Öğretim yılı yaz okulu  sınavlarının internet ortamında yapılmasına karar verildi.

Sınavlar kademeli olarak gerçekleşecek. Bu süreçte 5 Eylül 2020 tarihinde başlayacak sınavların 9 Eylül 2020 saat 23:59’a kadar devam etmesine karar verildi. Sınav sistemi öğrencilere 5 iş günü boyunca açık tutulacak.

- Memur Alımları, AÖF bölümünde yayınlandı
https://memuralimlari.net/haber/5131827/aof-yaz-okulu-sinavlari-icin-yeni-yontem