Merkez Bankası Düşük KPSS Puanıyla Personel Alımı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından bugün yayınlanan yeni bir duyuru sonrasında istihdam edilmek üzere personel alımı gerçekleştirileceği ifade edildi. İstihdamın gerçekleştirileceği kadro ise teknisyen kadrosu olarak açıklandı. İstihdam edilecek personel bu süreç içerisinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Banknot Matbaası Genel Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılacak. Alım yapılacak kişi sayısı ise bu süreçte 40 olarak açıklandı. Alınan kişilerin kamu personeli adı altında istihdam edilmesi bekleniyor.

Bugün yayınlanan ilan sonrasında gerekli olan şartları taşıyan adayların başvuru sürecini başlatabilecekleri ifade edildi. Bu süreçte başvuru yapacak adaylar için gerekli genel başvuru şartlarına da yer verildi.

Başvuru Yapacak Kişilerde Aranan Genel Özellikler

Merkez Bankası tarafından işe alınacak olan kişilerde aranılan genel özelliklere yayınlanan ilan ile birlikte yer verildi. Bu süreçte;

Başvuru Tarihi Açıklandı

Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamaların ardından adayların bu süreçte gerekli olan evraklarla birlikte başvurularını 27 Kasım 2020 tarihinde yapmaları gerekmektedir. Son başvuru tarihi ise 14 Aralık olarak açıklandı.

Merkez Bankası resmi internet sitesinin insan kaynakları bölümünden başvuruların online olarak yapılması gerekmektedir.

- Memur Alımları, Personel Alımı bölümünde yayınlandı
https://memuralimlari.net/haber/5146546/merkez-bankasi-dusuk-kpss-puaniyla-personel-alimi