İstanbul AKM’ye 50 Personel Alımı Yapılacak

Resmi Gazete’de yayınlanarak geçtiğimiz gün itibarıyla resmiyet kazanan ilan dahilinde 50 işçi alımı yapılacağı belirtildi. Alımlar Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Atatürk Kültür Merkezi Konser Alanları İşletme Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek. Mülakat ile yapılacak alımlarda başvuru şartları ve kontenjanlar da açıklanmış durumda.

İstanbul AKM’ye Personel Alımı Başvuru Şartları Neler?

Konu ile ilgili yapılan resmi açıklamaya göre başvuru şartları her bir kadro için detaylı olarak belirtilmiş durumda. Toplamda alınacak 50 işçi, 33 farklı kadroda görevlendirileceği gibi her bir alım için gerekli olan şartlar net. Adayların ilgili bölümlerden mezun olması ve yeterli deneyime sahip olması gerekirken başvurulacak kadronun kriterlerine göre kılavuz üzerinden bilgi alınabilecek. İşe alınacak olan adaylar için 2 aylık bir sürü deneme süresi uygulanacak. Bu süre içerisinde başarısızlık gösteren ya da pozisyon için gerekli şartları taşımadığı belirlenen adayların iş sözleşmeleri sona erdirecek ve tazminat gibi ödemeler yapılmayacak. Mevcut başvuru şartlarını taşımadığı tespit edilen adaylar deneme süresi başarılı geçse dahi ilgili bölümlere alınmayacak. Başvurular 24 Şubat 2021 tarihine kadar yapılabilecek. Online olarak başvuru kabul edilmeyeceği gibi tüm başvurular adaylar tarafından yapılmak zorunda. Başvuru adresi ise Ankara’daki Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü’ne yapılacak.  

İstanbul AKM’ye Personel Alım Kontenjanları Neler?

İstanbul Atatürk Kültür Merkezi için alınacak işçiler için ayrılmış kontenjanlar şöyle; 1 sanat yönetmeni, 2 iç yapımlar, 1 festival ve etkinlik, 1 müşteri deneyimi, 1 sadakat programı, 2 etkinlik karşılama, 1 eğitim programları, 1 çocuk sanat merkezi, 1 AKM kütüphane, 1 müzik platformu sorumlusu, 1 sponsorluk, 1 pazarlama, 1 dijital pazarlama, 1 grafik tasarım, 1 medya ve halkla ilişkiler, 1 iş geliştirme ve planlama, 1 tasarım ve sanat, 1 mağaza sorumlusu, 2 sahne müdürü, 2 ışık, 2 ses, 2 video görüntü, 2 dekor, 1 görsel tasarım, 2 sahne mühendisliği görevi, 1 sahne teknisyeni, 1 teknik işler yönetmeni, 2 bina görevi, 3 depolama ve lojistik, 3 mekanik, 2 inşaat, 2 elektrik, 3 bilgi işlem. Her bir kadro için belirlenen şartlar, Resmi İlandan öğrenilebilir.

- Memur Alımları, İşçi Alımları bölümünde yayınlandı
https://memuralimlari.net/haber/6502397/istanbul-akmye-50-personel-alimi-yapilacak