Eşini kayalıklardan atıp gününü gün etmiş!

İstanbul'dan Muğla'nın Fethiye ilçesine eşiyle birlikte tatile giden Hakan Aysal ile ilgili soruşturma sürüyor. 7 aylık eşi Semra Aysal sarp kayalıklardan düştü diyerek söyleyen Hakan Aysal, bu olayı ferdi kaza sigortasından tazminat almak için yaptığı gerekçesiyle soruşturmaya alındı.

Karısı üzerinden 119 bin kredi çekmiş!

Olayla ilgili yapılan soruşturmalarda eşinin üzerinden 119 bin tutarında kredi çektiği de öğrenilen Hakan Aysal, eşinin ölümü sonrasında yurt dışında tatile çıktığı öğrenildi. Buna göre Özbekistan’a giden ve geceliği 1326 TL olan otellerde konaklayan Hakan Aysal, fotoğraflarıyla da bu anları ölümsüzleştirmiş. Eşinin ölümünün ardından geniş bir tatil turu hazırlayan Aysal, adeta Türkiye turu yaptı. 21 Ağustos 2018’de Yoncaköy sahilinde, 29 Ağustos’ta şehir turunda fotoğraf çekerek sosyal medya hesabında paylaşan zanlı, aynı zamanda 13 Eylül’e kadar tatil yaptığı kareleri sosyal medya hesabından paylaşmış.  Fotoğraflarda dikkat çeken bir detay ise 26 Ocak 2019'da Fethiye ile ilgili manzara paylaşımı oldu. Paylaşımında zanlı "Bir zamanlar cennetim olan bir yer artık benim için güneşe sahip değil" notunu da yazdı. 19 Nisan 2019’da Bursa, 19 Mayıs’ta Ankara’da, 22 Mayıs’ta Kocaeli’de, 6 Haziran’da Bolu’da ve 18 Ağustos’ta Özbekistan’da bulunan Hakan Aysal, eşinin ölümü üzerine sürekli dolaşmış. Yapılan inceleme ve soruşturmalarda zanlının 31 Temmuz 2020 tarihine kadar gezdiği ortaya çıkarıldı.

“Fotoğraf çekerken düştü!”

Eşini kendisinin itmediğini ve bu konuda herhangi bir suçu olmadığını belirten Hakan Aysal, eşinin fotoğraf çekmeye çalışırken ayağının kayması sonucunda düştüğünü öne sürdü. Ancak yapılan araştırmalar sonucunda olayın bir kaza değil, cinayet olduğu ortaya çıkarıldı.  21 Kasım 2020’de tasarlayarak öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet istemiyle hakkında dava açılan Hakan Aysal için yargı süreci devam ediyor.

Eşinin üzerinden aldığı kredi ve ölüm öncesinde yaptırdığı kaza sigortası ile birlikte tüm dikkatleri üzerine çeken Hakan Aysal, eşinin kaza sonucu düştüğünü söyleyerek işten sıyrılmaya çalışsa da beklediği gibi olmadı.  Aysal’ın yargılama sonucunda müebbet hapis cezası alması bekleniyor. Davalar önümüzdeki günlerde devam edecek. 

- Memur Alımları, Gündem bölümünde yayınlandı
https://memuralimlari.net/haber/6518889/esini-kayaliklardan-atip-gununu-gun-etmis