Sedat Peker ve Doğu Perinçek kavgası büyüyor!

Sedat Peker hakkında katıldığı programda “MOSSAD’ın avucunda” ifadelerini kullanan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, şu ifadeleri kullanmıştı, “Kamuoyunda söylendiği gibi suç örgütü lideri çıkıp da bazı ifşalarda bulunmuyor. Ona o açıklamalar yaptırılıyor. Şu anda nerede o suç örgütü lideri? Dubai’de… MOSSAD'ın avucunda. Tekrar ediyorum, bakın ilk defa burada açıklanmış oluyor, MOSSAD'ın kontrolünde.”

SEDAT PEKER, “ÜLKÜCÜ KATİLİ DOĞU PERİNÇEK”

Doğu Perinçek’in açıklamalarının ardından Sedat Peker sosyal medyadan açıklamalarda bulunmuştu. Peker, “Ülkücü katili Doğu Perinçek, benim MOSSAD’ın etkisinde olduğumu söylüyor. Son videomda ne söyledim? Neden Filistin’e 10 tane SİHA göndermiyoruz dedim. MOSSAD’dan korkan bir adam bunu söyleyebilir mi? Bu yaşta torununu sev, siyaseti gençlere bırak” ifadelerini kullandı. Sedat Peker’in paylaşımı üzerine Doğu Perinçek, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına, Peker hakkında, kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

“ŞÜPHELİNİN AÇIK BİR HUSUMET DUYGUSUNUN ÜRÜNÜ”

Doğu Perinçek’in avukatları aracılığıyla başvurduğu dilekçede, “Şüphelinin açık bir husumet duygusunun ürünü olan suça konu ifadeleri, Doğu Perinçek'i kamuoyu önünde aşağılama, küçük düşürme amacı taşımakta, eleştiri sınırlarının ötesinde hakaret teşkil etmektedir. Müvekkil herkes tarafından tanınan ve saygı duyulan bir siyasi parti lideridir. Bu durum dikkate alındığında, şüphelinin şikayet konusu sözleri Twitter gibi bir sosyal paylaşım sitesinde kullanmış olması, bu sözlerin müvekkilin kamuoyu nezdindeki onur ve saygınlığını zedeleyici etkisini bir kat daha arttırmaktadır. Dolayısıyla ilgili şüphelinin alenen işlediği hakaret suçundan cezalandırılmasını talep ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

SEDAT PEKER’İN IP ADRESİ TESPİT EDİLSİN

Sedat Peker’in Twitter’dan yaptığı paylaşım nedeniyle IP adresinin tespiti ile hakkında takibat icrası ile soruşturma başlatılması talep edildi. Savcılığın, Perinçek’in avukatları tarafından sunulan suç duyurusu dilekçesini değerlendirdikten sonra, Sedat Peker hakkında, ‘Hakaret’ suçundan soruşturma başlattığı öğrenildi.

SEDAT PEKER'DEN AÇIKLAMA

Perinçek'in suç duyurusunun ardından Sedat Peker, Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Peker, "Doğu amca (perinçek) kendisine ülkücü katili dediğim için hakkımda suç duyurusunda bulunmuş. Doğu amca sen sadece ülkücü katili değilsin aynı zamanda diğer sol fraksiyonlara mensup birçok solcununda katilisin (Doğu amca sen nasıl bir şeysin). Vallahi sen türünün son örneğisin." ifadelerini kullandı.

- Memur Alımları, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://memuralimlari.net/haber/7257286/sedat-peker-ve-dogu-perincek-kavgasi-buyuyor