Dardanel, makarna mesajı için özür metni yayınladı..

Ülkemizin köklü gıda markalarından birisi olan Dardanel, 11 Haziran 2021 akşamı EURO 2020 açılış maçında Türkiye ve İtalya arasındaki maçtan önce milli takıma başarılar dilemişti. Bunu yaparken de üzerinde "BU AKŞAM MAKARNAYA KOYUYORUZ!" yazan bir görsel paylaştılar. 

Dardanel Özür Diledi

Sosyal medyadan bu paylaşım ile alakalı çok büyük tepkiler geldi. Bir de üzerine Türkiye maçı 3-0 kaybedince Dardanel, geri adım attı. Topu çalıştıkları ajansa atan Dardanel, özür mesajı yayınladı. Yayınladığı mesajda, cinsiyetçi bir slogan kullandıkları için özür dilediler.

"11 Haziran tarihinde sosyal medya hesaplarımızda yapılan paylaşımdan dolayı, başta kadınlarımız olmak üzere, tum kamuoyundan özür diliyoruz.

Dikkatimizden kaçan ve kurum kültürümüzü hiçbir şekilde yansıtmayan bu paylaşımı hazırlayan kurumlar ile de ilişkilerimizin sonlandırılacağını kamuoyuna saygı ile bildiririz.

Kadın çalışanlarımızın emeği ile bugünlere gelmiş bir firma olarak şu andan itibaren, iletişimimiz ve sosyal sorumluluk girişimlerimizde, bu bilinci yerine getirmek için çok daha fazla çalışacağız.

Saygılarımızla

DARDANEL"

- Memur Alımları, Spor bölümünde yayınlandı
https://memuralimlari.net/haber/7288364/dardanel-makarna-mesaji-icin-ozur-metni-yayinladi