Windows 11 Mi Geliyor? Windows 11’e Ait Olduğu İddia Edilen Yeni Görüntüleri Sızdırıldı

Akşam saatlerinde Windows 11’ ait olduğu iddia edilen birkaç ekran görüntüsü sızdırılmıştı. Üzerinden çok geçmeden Windows 11’in ilk sürümü internete sızdırıldı. Bu sürüm resmi olarak onaylanmamış olsa da çoğu kaynak tarafından yeni windows sürümü olduğu iddia ediliyor.

İnternete sızdırılan Windows 11 sürümü resmi olarak onaylanmadığı için uzmanlar bu sürümü bilgisyarınıza kurmayı tavsiye etmiyor. Sızdırılan bilgilere göre Windows 11 bu şekilde gözüküyor

İlk Windows 11 build’inden ekran görüntüleri bu şekilde. Daha önce sızdırılan ekran görüntüleri ile aynı gibi gözüküyorlar. Söz konusu olan ISO dosyasının gerçekliği ile ilgili Microsoft tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmasa bile oldukça gerçek göründüğünü söylemekte fayda var. Diğer bir olasılık ise bu işletim sisteminin Windows 11 değil, Windows 10X olduğu.

Windows 10X, çift ekranlı cihazlar için geliştirilen ve bu yıl iptal edilen bir Windows sürümüydü. Bu sürüm hiçbir zaman yayımlanmamıştı ama ekran görüntüleri paylaşılmıştı. Windows 10X ekran görüntüleri, Windows 11 olduğu söylenen ISO dosyasına son derece benzerlik gösteriyor.

24 Haziran’da Microsoft, yeni jenerasyon Windows işletim sisteminin tanıtılacağını söylemişti. Duyurunun yapıldığından beri iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Sızdırılan söz konusu ekran görüntüleri, Windows 10’a yabancı gibi görünsede yine sade ve minimalist bir tasarım bizi bekliyor.

İlk Windows günümüzden 36 yıl önce, 20 Kasım 1985 tarihinde satışa sunulmuştu. Bilişim dünyasında çığır açan Bill Gates, adından uzun yıllar boyunca söz ettirmeyi başarmıştı. En popüler işletim sistemlerinden olan windows, bugüne kadar birçok sürüm be güncelleme yayınladı. Son zamanlarda sızdırılan bu yeni görüntülerle birlikte yine adından sıklıkla bahsettirecek gibi duruyor.

- Memur Alımları, Teknoloji bölümünde yayınlandı
https://memuralimlari.net/haber/7303889/windows-11-mi-geliyor-windows-11e-ait-oldugu-iddia-edilen-yeni-goruntuleri-sizdirildi