Sedat Peker'den yeni iddia: Süleyman Soylu, Sezgin Baran Korkmaz yurtdışına çıkmadan görüştü!

İsmail Saymaz'ın Halk TV'deki bugünkü programının konuğu son günlerin skandal ismi Veyis Ateş. Sedat Peker de İsmail Saymaz'ı etiketleyerek Süleyman Soylu ile alakalı bir iddiada bulundu.

Sezgin Baran Korkmaz'ın Paramount Oteli, Sedat Peker'in son günlerinde gündeminde yer almaktaydı. Sedat Peker, birçok siyasinin, savcının, hakimin ve gazetecinin 50-100 bin TL'lik odalarda ücretsiz kaldığını iddia etmişti. Ayrıca Sezgin Baran Korkmaz'dan çok fazla miktarda rüşvet alındığını da iddia etmişti.

Sezgin Baran Korkmaz ile ilgili bir diğer iddiası da Sezgin Baran Korkmaz'a yurtdışına kaçması yönünde talimat verildiğiydi. Bu talimatın da doğrudan Süleyman Soylu'dan geldiğini ve Korkmaz kaçmadan önceki gün İçişleri Bakanı ile görüştüğünü söyledi. 

Sedat Peker 18 Haziran 2021 tarihli paylaşımında "süslü süleyman İçişleri Bakanlığında Sezgin Baran Korkmaz’la ayın 4’ünde görüşmedi mi? Sonra ertesi günü Sezgin Baran yurtdışına çıkmadı mı? Ben senin sıkıntılarını çözeceğim, o sürede sen yurtdışına çık demedi mi? @ismailsaymaz" sözlerini paylaştı.

"Süleyman Soylu, Ak Parti'den Güçlüdür"

Sedat Peker'in bir diğer iddiası ise Sedat Peker'in Ak Parti'den daha güçlü olduğu yönündeydi. Türkiye'de hiçbir savcının Süleyman Soylu aleyhinde karar vermeye gücünün yetmeyeceğini de belirtti. Ak Parti içerisinde de çok güçlü olduğunu ve görevden alınamadığını söyledi. Twitter paylaşımında "Sayın İsmail Saymaz, Türkiye’de hangi savcı İçişleri Bakanı süleyman soyluyla ilgili adil bir karar verebilir? Adamı görevden bile alamıyorlar. süleyman soylunun gücü Ak Partinin gücünden daha fazladır. @ismailsaymaz" yazısını paylaştı.

- Memur Alımları, Gündem bölümünde yayınlandı
https://memuralimlari.net/haber/7312055/sedat-pekerden-yeni-iddia-suleyman-soylu-sezgin-baran-korkmaz-yurtdisina-cikmadan-gorustu