Sedat Peker'den Korkmaz Karaca'ya yeni suçlamalar: Deniz Baykal'ın prensi Baykal'ın ipini çekti!

Sedat Peker'in twitter paylaşımları ile gündeme gelen Korkmaz Karaca, Cumhuriyet Halk Partisi'nin yakından tanıdığı bir isim. CHP eski genel başkanı Deniz Baykal'ın prensi olarak anılıyordu Korkmaz Karaca.

Kendisi önce ANAP'a yakın Arı Grubu'nda bulundu. Sonrasında ise Cem Boyner'in yanına geçti ve daha sonra da tekrar ANAP'a geri döndü. Bir sonraki durağı da CHP'de Mustafa Sarıgül'ün ekibi oldu. Son olarak da Saray'a girdi.

Kısaca Korkmaz Karaca'nın siyasi kariyerini belirtmek gerekirse, CHP'nin yanında siyasete atıldı, siyaseti öğrendi. Sonrasında da U-dönüşü yaparak iktidara geçti ce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında Saray'a yerleşti.  

Eski CHP'li ve eski Genel Başkan Deniz Baykal’ın prensi Korkmaz Karaca bir dönem AKP’li belediye başkanları Saray baskısıyla istifa ettirilirken gözleri CHP’ye çevirmek ve gündemi değiştirmek için yapılan Beşiktaş ve Ataşehir Belediyelerine yönelik soruşturmalarda da başrol oynuyordu.

Sedat Peker Korkmaz Karaca için neler söyledi?

İlk olarak Sedat Peker, Sezgin Baran Korkmaz'ın A8 Hediye Ettiği Kişiyi Açıkladı! Korkmaz Karaca kimdir? haberinde de belirtildiği üzere, Sezgin Baran Korkmaz'ın hediye ettiği Audi A8 marka aracı kullandığını iddia etmişti.. Kendisini rüşvet almak ile suçlamıştı.

Sedat Peker'in 25 Haziran twitter paylaşımlarında ise yeni bir iddia ortaya atıldı. Bu paylaşımda, seks kasedi ile siyasi yaşamı sona eren Deniz Baykal'a bu kumpası Korkmaz Karaca'nın kurduğunu iddia etti. Sedat Peker, konuyla alakalı paylaşımında "süslü sülümanın kankası korkmaz karaca, Deniz Baykal’ın prensiyim diye siyaset sahnesine çıkıp, aslında Deniz Baykal’ın p....lığını yapıp hastane görüşmesini organize ettikten sonra bu makamlara gelmeyi başardın. Ama elime düştün. süslü sülümanın kankası korkmaz karaca,seni de sülüman gibi deli edecem.Ama rahat ol, seni de tedavi edecem. Tekrar soruyorum.Benle görüşmek için aracı yolladın mı? Makama liyakatla değil de p.... ile gelirsen başına açılan dertlerden dolayı da benimle görüşmek tabi ki istersin" sözlerini kullandı.Yaptığı paylaşımın devamında ise sınava girecek olanlara başarılar diledi. Konuyla alakalı olarak "Yarın yükseköğretim sınavına girecek olan 40 yaşından küçük kardeşlerim, size şimdiden başarılar diliyorum. Yarın benim doğumgünüm, inşallah hepinize uğurlu gelir." paylaşımını yaptı.

- Memur Alımları, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://memuralimlari.net/haber/7341854/sedat-pekerden-korkmaz-karacaya-yeni-suclamalar-deniz-baykalin-prensi-baykalin-ipini-cekti