Baro seçimlerinde Sedat Peker'e 7 oy çıktı!

Muğla Barosu başkan seçimi pandemi nedeniyle ertelenmişti. Pandemi sürecinde esnetilmelerin başlaması ve aşılama sürecinin çok hızlı ilerlemesi nedeniyle geçtiğimiz haftasonu seçim başarıyla tamamlandı. 26 Haziran Cumartesi günü seçim hazırlıkları tamamlandı ve 27 Haziran günü seçimler yapıldı.

Son 3 dönemdir Muğla Barosu başkanlığı yapan Cumhur Uzun'un karşısına bu kez Emine Yenilmez Aydemir çıktı. Emine Yenilmez Aydemir'in aldığı 385 oya karşılık, Cumhur Uzun 582 oy aldı. Ve bu sonuçlarla Cumhur Uzun başkanlık seçimini tekrar kazandı.

Seçimle ilgili olarak ilginç olaylardan birisi de sandıkta Sedat Peker'e çıkan oylar oldu. Seçim sandığındaki oylar açılırken Sedat Peker'e 7 oy çıktığı görüldü. Aşağıdaki resimde de görüldüğü üzere Başkan Adayı adı karalanarak Sedat Peker'in adının yazıldığı oylar seçimin en ilgi çeken olayı oldu.

Son günlerde siyasiler, gazeteciler ve iş insanları hakkında yaptıkları açıklamalarla gündemi sarsan Sedat Peker ile ilgili bu haber ilk bakışta komik gelebilir. Fakat adalet ile alakalı bir kurumda bu tür bir durumun gerçekleşmesi ve adalette bir mafyadan medet umulması anlamı da taşımaktadır.

Sosyal Medya'dan Tepkiler

Konuyla alakalı olarak twitter üzerinden de komik paylaşımlar yapıldı. İşte bu paylaşımlardan bazıları:

- Memur Alımları, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://memuralimlari.net/haber/7350948/baro-secimlerinde-sedat-pekere-7-oy-cikti